دسته‌ها
شال و روسری

خرید بازی کامپیوتر نصب 300 دوربین ثبت تخلف در ورودی طرح ترافیک

مدیر عامل شرکت کنترل ترافیک شهرداری تهران با بیان اینکه طرح کنترل مکانیزه محدوده طرح ترافیک تا پایان سال جاری اجرا و تکمیل خواهد شد گفت : فاز نخست این طرح که نصب تعدادی از دوربین ها کنترلی در این محدوده است تا مهرماه به بهره برداری خواهد رسید.

به گزارش ايلنا. مهندس حجت الله بهروز با بیان اینکه پروژه کنترل مکانیزه محدوده طرح ترافیک یکی از بزرگترین و مهمترین پروژه های شهر تهران است که پروژه ای ملی محسوب می شود گفت : طرح کنترل مکانیزه محدوده طرح ترافیک بر جدیدترین سیستم ها و دانش نوین در دنیا استوار است که می تواند تحولی در کنترل و نظارت محدوده ترافیک ایجاد کند.
وی افزود : سیستم انتخابی برای کنترل مکانیزه محدوده طرح ترافیک سیستم تشخیص پلاک خودروها است و با این سیستم کلیه پلاک های عمومی،خصوصی، دارای مجوز و فاقد مجوز تردد در محدوده طرح به خوبی تفکیک و شناسایی خواهد شد و کسانی که بدون مجوز وارد محدوده طرح ترافیک شوند تا 48 ساعت بعد از تخلف برگه های جریمه را درب منازلشان دریافت خواهند کرد .
بهروز با تاکید براینکه ضریب اطمینان طرح مکانیزه محدوده طرح ترافیک 100 درصدی است و در واقع هر خودرویی که بدون مجوز وارد محدوده طرح ترافیک شود به طور حتم شناسایی و جریمه خواهد شد،گفت:البته اجرای طرح کنترل مکانیزه محدوده طرح ترافیک به معنای حذف نیروهای راهنمایی و رانندگی در این محدوده مهم شهر نیست و در واقع سیستمی است که به مسئولین راهنمایی رانندگی کمک می کند تا نظارت دقیق تر و راحتری بر محدوده طرح ترافیک داشته باشند.
مدیر عامل شرکت کنترل ترافیک شهرداری تهران ادامه داد: ماموران راهنمایی رانندگی کما کان در ورودی ها و داخل محدوده طرح ترافیک حضور خواهند داشت تا کسانی که مجوز ندارند نتوانند وارد محدوده طرح شوند و در واقع طرح کنترل مکانیزه محدوده طرح ترافیک تهران می‌تواند به عنوان یک سیستم مکمل، شرایطی را فراهم سازد تا مسئولین نیروی انتظامی بتوانند با تسلط بیشتر و نظارت دقیق تر مانع از ورود خودورهای فاقد مجوز به محدوده طرح شوند.
وی با اشاره به اینکه 104 ورودی به محدوده طرح ترافیک شناسایی شده است گفت: براساس برآوردهای اولیه حدود 300 دستگاه دوربین ثبت تخلف در 104 ورودی محدوده طرح ترافیک نصب خواهد شد.
بهروز با بیان اینکه از روش تشخیص پلاک خودرو برای کنترل مکانیزه محدوده طرح ترافیک در بسیاری از شهرهای دنیا استفاده شده است گفت: الگوی ما برای اجرای این طرح شهر لندن بوده که یک نمونه کاملا موفق است و پیش بینی می شود با اجرای طرح مکانیزه محدوده طرح ترافیک بتوانیم از ورود خودروهای فاقد مجوز به محدوده جلوگیری کرده و نظارت دقیق و خوبی را اعمال کنیم.
وی داشتن شبکه گسترده فیبر نوری را بستر مورد نیاز برای اجرای این طرح دانست و افزود: خوشبختانه بستر لازم برای اجرای این طرح که شبکه منسجم از فیبر نوری است طی چند سال اخیر فراهم شده به گونه ای که اکنون 400 کیلومتر فیبر نوری در تهران وجود دارد.
بهروز تصریح کرد: برای اجرای طرح کنترل مکانیزه محدوده طرح ترافیک 100 کیلومتر فیبر نوری نیاز داریم که سال گذشته 30 کیلومتر از این میزان محقق شد و طی 2 تا 3 ماه آینده 70 کیلومتر دیگر فیبر نوری برای اجرای طرح محقق خواهد شد.

وی با بیان اینکه پیمانکار این پروژه انتخاب شده و در مرحله عقد قرار داد با پیمانکار هستیم اظهار کرد: به زودی عملیات اجرایی طرح مکانیزه محدوده طرح ترافیک آغاز خواهد شد و به طور حتم تا پایان سال این طرح به طور کامل اجرایی خواهد شد.