دسته‌ها
شال و روسری

خرید بازی کامپیوتر حسن روشن: دليل حذف تيم ملي انتخاب علي دايي به عنوان سرمربي بود!

بازيکن اسبق تيم ملي فوتبال ايران،گفت:مقصر حذف تيم ملي از جام جهاني کسي است که علي دايي را که يکي از ارزش هاي فوتبال ايران است اما تجربه سرمربيگري بالايي نداشت به عنوان سرمربي تيم ملي انتخاب کرد.

حسن روشن در گفت و گو با ايرنا،خاطر نشان ساخت: تصميم گيري هاي غلط در فوتبال دليل اصلي حذف تيم ملي از جام جهاني بود.

وي افزود: انتخاب علي دايي براي هدايت تيم ملي با وجود تجربه پايين او در عرصه مربي گري يکي از تصميم هاي اشتباه در فدراسيون فوتبال ايران بود.

بازيکن اسبق تيم ملي فوتبال ايران درخصوص عملکرد قطبي در طول مدت حضورش در تيم ملي،گفت:قطبي در مدت کوتاه حضورش در تيم ملي، عملکرد بسيار مثبتي داشته است و معتقدم او توانست تغييرات مثبتي را در تيم ملي ايجاد کند.

وي افزود: خوشبختانه با حضور قطبي در تيم ملي،فوتبال ما شخصيت بسيار خوبي را پيدا کرده بازيکنان با روحيه بالاتري در مسابقات به ميدان مي آمدند و درطول اين مدت ساختار تيمي ما بسيار بهتر شده بود.

روشن با انتقاد از تعويض هاي قطبي در ديدار مقابل کره جنوبي تصريح کرد: اي کاش قطبي در ديدار مقابل کره جنوبي تعويض هايش را انجام نمي داد و بازيکنان با تجربه را از زمين بيرون نمي کشيد.
وي اظهار کرد: در طول اين مسابقات امتيازات بسيار آساني از قبيل امتياز بازي رفت مقابل امارات و همچنين ديدار برگشت مقابل عربستان را از دست داديم که همين موضوع باعث حذف ما از جام جهاني شد.
بازيکن اسبق استقلال تهران،گفت: بايد بدانيم که از ابتدا براي صعود به جام جهاني برنامه ريزي نداشتيم و شايد بي انصافي بود که تيم ما با بي برنامگي به جام جهاني صعود کند و تيم با پتانسيلي چون کره شمالي از اين مسابقات حذف شود.

روشن مشکل اصلي فوتبال ايران را عدم پايه سازي دانست و خاطرنشان ساخت: فوتبال ما در بخش پايه سازي عملکرد بسيار ضعيفي داشته است و همين موضوع علت افت فوتبال ايران در طول چند سال اخير است.

وي ادامه داد: متاسفانه در فوتبال پايه اي ايران، همه با تاسيس کلاس هاي فوتبال به دنبال پول هستند و هيچ کس به دنبال جذب استعداد ها نيست.

مدير سابق آکادمي فوتبال استقلال تهران،گفت: در فوتبال ما افرادي چون من و عبدالعلي چنگيز وجود دارند که در پايه سازي تخصص دارند و درحال حاضر براي کشور امارات اين کار را انجام مي دهيم اما متاسفانه به ما در ايران هيچ توجهي نمي شود.

وي اظهار داشت: سازمان تربيت بدني و فدراسيون فوتبال مقصر عدم زير سازي در فوتبال ايران هستند زيرا در کشور هاي ديگر اين دو سازمان هيچ گاه به باشگاه هايي که زير سازي ندارند حق شرکت در ليگ را نمي دهند.

روشن افزود: کره جنوبي زماني که از ايران 6 گل خورد تيم خود را به کشورش بازگرداند و شروع به پايه سازي کرد و از همان موقع ،اين تيم در هر دوره جام جهاني حضور داشته و حتي توانست مقام چهارم جهان را کسب کند.

وي در پايان گفت: بسيار خوشحالم که در اين شرايط بد فوتبال کشور، هيچ يک از پيشکسوتان نقشي نداشته اند زيرا اين شرايط شايسته هيچ يک از قديمي هاي فوتبال ايران نيست.