دسته‌ها
شال و روسری

خرید بازی کامپیوتر محصص خودش و قطبی را تحویل گرفت: سربلند حذف شديم!

مشاور فني تيم ملي فوتبال ايران گفت: ابقاي “قطبي” در راس كادر فني تيم ملي و آماده‌سازي تيم ملي جوانان براي جام جهاني 4 سال بعد، بهترين تصميم در مقطع كنوني فوتبال ايران است.

مرتضي محصص در گفت‌وگو با ايسنا، پيرامون ناكامي تيم ملي فوتبال ايران در صعود به جام جهاني 2010 آفريقاي جنوبي اظهار كرد: معتقدم اگر منصفانه عملكرد تيم ملي را در سه بازي گذشته و به خصوص در ديدار برابر كره جنوبي قضاوت كنيم، افشين قطبي صحبت‌هاي غيرواقعي مبني بر شناختش از كره و شكست اين تيم بيان نكرد چرا كه تيم ملي نه تنها بازي حساب شده و قابل قبولي را مقابل حريف در سئول به نمايش گذاشت بلكه در مسابقات اخير بدون شكست كارش را به پايان برد.

وي افزود: اگر اكنون از صعود به جام جهاني باز مانديم سرافكنده كنار نرفتيم بلكه سربلند حذف شديم! تيم ملي شايد عملكرد فوق‌العاده‌اي در سه بازي اخير نداشت اما در اين فرصت كم، با وجود دو بازي دشوار خارج از خانه مقابل دو كره، كارنامه‌اي بدون شكست داشت. بي‌شك شايد معجزه مي‌توانست عملكرد تيم ملي را در اين مدت‌زمان كوتاه تحت تاثير قرار دهد!

محصص ادامه داد: اگر به ليست تيم كره جنوبي نگاه كنيد، بازيكنان شروع كننده و قدرتمند بسياري را مي‌بينيد كه در ليگ‌ها مهم اروپايي چون انگليس، فرانسه، آلمان، روسيه، ژاپن و… بازي مي‌كنند. اين تيم سرعت فوق‌العاده‌اي دارد، از بازيكناني هماهنگ و منظم بهره برده و توازن بسيار عالي در اين تيم حاكم بود. تيم ما در برابر تيم ضعيفي آن هم در سئول به نتيجه تساوي نرسيد. ما برنامه‌ريزي دقيق براي مهار سرعت اين تيم در لايه‌هاي مختلف انجام داده‌ بوديم. صرف‌نظر از تك‌گل پارك‌جي‌سونگ، موقعيت‌هاي خطرناك آنها بخاطر ايجاد فاصله در ميان خطوط مياني ما به دست آمد، اين تيم با آمادگي فوق‌العاده مقابل ما ظاهر شده بود. از طرفي تيم ما هم با سيستم‌هاي به كار گرفته شده موقعيت‌هاي خوبي بدست آورد كه فكر مي‌كنم بازي مي‌توانست گل‌هاي بيشتري داشته باشد.

اين كارشناس فوتبال تاكيد كرد: در هر حال بنده در اين مدت عضويتي در كادر فني تيم ملي نداشتم و به عنوان مشاور، اطلاعاتم را در اختيار تيم قرار مي‌دادم و اكنون هم مثل گذشته كه مخالف بركناري امير قلعه‌نويي و علي دايي در مقاطع زماني مختلف بودم، پيشنهاد مي‌كنم افشين قطبي همچنان در راس كادر فني تيم ملي بماند تا تيم ملي بتواند پس از گذشت چهارسال صاحب يك سيستم و كلاسي خاصي از فوتبال شود! همين جا از مسوولان فوتبال كشور و سازمان تربيت بدني مي‌خواهم كه با برنامه‌ريزي مناسبي در جهت بقاي كادر فني فعلي تيم ملي تصميم‌گيري‌ كنند تا بتوانيم نتايج مثبت آن را در آينده ببينيم!