دسته‌ها
شال و روسری

خرید بازی کامپیوتر نسبت شرکت کنندگان دختر و پسر در کنکور

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور با تشریح جزئیات کنکور 88 از افزایش ظرفیت پذیرش دانشجو در دانشگاه‌های دولتی و سایر دانشگاه‌ها خبر داد و گفت: پیش بینی می‌شود ظرفیت پذیرش دانشگاه‌های دولتی در کنکور 88 بین 10 تا 15 درصد افزایش یابد.

عبدالرسول پورعباس با بیان این مطلب افزود: کارت کنکور سراسری 1388 از دوشنبه این هفته اول تیر ماه از طریق پایگاه اینترنتی سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی www.sanjesh.org قابل دریافت است. کارت کنکور تنها به صورت اینترنتی توزیع می شود و داوطلبان باید با ورود به سایت سازمان با وارد کردن مشخصات لازم نسبت به پرینت آن اقدام کنند.

وی اضافه کرد: در صورتی که داوطلبان در هنگام دریافت کارت از طریق اینترنت با مشکلی مواجه شوند باید به نمایندگی سازمان سنجش که در همه شهرستانهای محل برگزاری آزمون ایجاد شده است مراجعه کنند. ضمن اینکه داوطلبان باید طبق اعلام سازمان سنجش در صورت وجود مغایرت در کارت آزمون نسبت به رفع آن اقدامات لازم را به عمل آورند.

رئیس سازمان سنجش درباره ظرفیت پذیرش در کنکور امسال گفت: پیش بینی می‌شود ظرفیت پذیرش دانشگاه‌های دولتی در کنکور 88 بین 10 تا 15 درصد افزایش یابد.

وی به کل ظرفیت پذیرش دانشجو در کلیه دانشگاه‌های کشور نیز اشاره کرد و به مهر گفت: در دوره‌های روزانه، شبانه، پیام نور و موسسات غیرانتفاعی ظرفیت پذیرش دانشگاه‌ها در سال جاری از 500 هزار نفر نیز فراتر رفته و 100 هزار ظرفیت هم به آن اضافه خواهد شد.

پورعباس با اشاره به اینکه در کنکور 88 یک میلیون و 252 هزار نفر به رقابت می‌پردازند، گفت: کنکور امسال در 4،‌5 و 6 تیر ماه در 394 شهرستان و بیش از پنج هزار حوزه امتحانی برگزار می شود.

رئیس سازمان سنجش درباره نسبت دختران و پسران در کنکور امسال با بیان اینکه در کنکور 88 کمتر از یک درصد به جمعیت دختران اضافه شده است گفت: 61 درصد شرکت‌کنندگان دختر و 39 درصد پسر هستند.

وی درباره اعلام زمان نتایج کنکور نیز گفت: نتایج اولیه کنکور هفته اول مرداد و نتایج نهایی در نیمه دوم شهریور اعلام می‌شود.