دسته‌ها
شال و روسری

خرید بازی کامپیوتر خلف وعده اوباما درباره گوانتانامو

سه تن از مقامات آگاه در دولت آمریکا از طرحی خبر دادند که در صورت تصویب آن در کاخ سفید، امکان تداوم فعالیت زندان گوانتانامو را برای مدتی نامعلوم می دهد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روزنامه الشرق الاوسط چاپ لندن، این درحالی است که این منابع نگرانی خود را از مخالفت کنگره با این طرح پنهان نکرده اند. کنگره از چندی پیش در نظر دارد زندان گوانتانامو را بطور کامل ببندد.

طرح ابقای زندانیان گوانتانامو برای مدتی نامعلوم در زمان جرج بوش مطرح شد. در آن زمان رئیس جمهور آمریکا تداوم بازداشت زندانیان در گوانتانامو را به موجب قوانین جنگی ضروری می دانست.

پیش بینی می شود ارائه این طرح که با مخالفت احتمالی کنگره رد خواهد شد، موجبات نارضایتی دوستان نزدیک اوباما را فراهم آورد.

از سوی دیگر پس از ماه ها بحث داخلی درباره چگونگی بسته شدن زندان گوانتانامو و دیگر پایگاه های نظامی آمریکا در جزیره کوبا، رسیدن توافق با کنگره در زمینه ابقای نا معلوم زندانیان گوانتانامو بیش از پیش محال به نظر می رسد.

اوباما در دوران رقابت های انتخاباتی را یکی از اولویتهای سیاست خود دانست و اگر این طرح ارائه و تصویب شود خلف وعده رئیس جمهور آمریکاست.