دسته‌ها
شال و روسری

خرید بازی کامپیوتر راه اندازی “مدیا سیتی” در کشور

وزیرفرهنگ وارشاد اسلامی از آمادگی وزارتخانه های ارشاد اسلامی و ارتباطات و فناوری اطلاعات برای راه اندازی مدیا سیتی (شهر رسانه ای) در کشور خبر داد.

به گزارش مهر، محمد حسین صفارهرندی امروز یکشنبه در جریان بازدید از پارک فناوری پردیس اظهار داشت: ایده تاسیس مدیا سیتی یکی از مقولات مورد توجه در عرصه فعالیتهای فرهنگی هنری است که در صورت فراهم شدن شرایط و مقتضیات لازم به سوی مطالعه و عملیاتی کردن آن حرکت خواهیم کرد.

وی نقش راه اندازی مدیاسیتی را در رونق بخشی به فعالیتهای هنری، فرهنگی و اطلاع رسانی کشور و همچنین ارتقای سطح رقابت آنها در منطقه و جهان تاثیرگذار توصیف کرد.

صفارهرندی با اشاره به هدفگذاری جمهوری اسلامی ایران برای رسیدن به جایگاه نخست تولید علم، فناوری و صنعت در چشم‌انداز برنامه 20 ساله، عنوان کرد: بخش مهمی از لوازم تحقق این مهم در گسترش و تقویت فناوریهای نوین نهفته است و فناوریهای جدید، مقدمه دستیابی به اهداف کلان علمی، صنعتی، اقتصادی و فرهنگی به شمار می آید.

وی یادآورشد: با گذشت زمان، نسبت فرهنگ با تکنولوژی، نزدیکتر شده و تنگاتنگ تر شدن این رابطه در زمینه های ارتباطی بیش از سایر عرصه ها احساس می شود.

به گفته صفارهرندی امروزه رسانه های دیجیتال به عنوان اصلی ترین وسیله مورد استفاده در حوزه های ارتباطات فرهنگی، نیازمند مکانی است که با دسترسی و بهره گیری از فناوریهای مبنا بتواند عرصه فرهنگ را تغذیه و نیازهای آن را مرتفع کند.

وزیرفرهنگ و ارشاد اسلامی در این برنامه از بخشها و مراکز مختلف پارک فناوری پردیس همچون مرکز داده ها (دیتا سنتر پارس آنلاین)، نمایشگاه دستاوردهای نوین دانشمندان و فناوران ایرانی در زمینه های نانوفناوری، زیست فناوری و محصولات دارای فناوری برتر و کارگاههای آموزشی مستقر در پارک بازدید کرد.

در این بازدید که عیسی زارع پور رئیس مرکز فناوری رسانه های دیجیتال، بهروز مینایی رئیس بنیاد بازیهای رایانه ای، پرویز کرمی مشاور وزیر و مدیر کل حوزه وزارتی، وزیر ارشاد را همراهی می کردند صفاری نیا رئیس پارک فناوری پردیس توضیحات مبسوطی درباره فعالیتهای این پارک ارائه کرد.