دسته‌ها
شال و روسری

خرید بازی کامپیوتر رهبر انقلاب: جناح‌ها از تحريك يكدیگر بپرهيزند

رهبر انقلاب اسلامي با يادآوري وظيفه اصلي قوه قضاييه، براي تامين عدالت تاكيد كردند: معيار عدل، عمل به قانون است و اگر قانون ملاك عمل در جامعه قرار گيرد، عدالت تحقق مي‌يابد.

به گزارش ايلنا، آيت‌الله خامنه‌اي روز يكشنبه در ديدار رئيس و مسوولان قوه قضاييه، اصلي‌ترين وظيفه اين قوه را تامين عدالت و تحقق آن را در گرو عمل به قانون دانستند و با اشاره به مسائل اخير كشور تاكيد كردند: حل و فصل قضايا از طريق معيارهاي قانوني امكان‌پذير است و همه نخبگان، فعالان و جناح‌هاي سياسي از هر دو طرف نيز بايد از هر گونه تحريك احساسات و ايجاد خلل در يكپارچگي ملت پرهيز كنند.
در اين ديدار كه جمعي از خانواده‌هاي شهداي حادثه هفتم تير سال 1360 نيز حضور داشتند رهبر انقلاب اسلامي با گرامي‌داشت ياد و خاطره اين شهداي گران‌قدر به ويژه شهيد آيت‌الله دكتر بهشتي افزودند: مهم‌ترين ويژگي اين حادثه قرباني‌شدن تعدادي از شخصيت‌هاي برجسته، مديران ارشد، وزرا، نمايندگان مجلس و نخبگان سياسي در راه هدف والاي انقلاب و نظام اسلامي است. 
آيت‌الله خامنه‌اي با تاكيد بر اين كه هدف از طراحي اين ترورها، تهي كردن انقلاب اسلامي از شخصيت‌هاي برجسته و نخبه‌زدايي بود خاطرنشان كردند: بر خلاف تصور دشمنان انقلاب اسلامي با وجود اين ترورها، آسيب نديد، بلكه پايه اصلي آن كه ارتباط مردم با نظام است، مستحكم‌تر شد.
ايشان با اشاره به نقش بارز و برجسته شهيد آيت‌الله بهشتي در انقلاب اسلامي و هم‌چنين در پايه‌گذاري دستگاه قضايي اسلامي افزودند: در طول سي سال گذشته كارهاي خوبي در قوه قضاييه انجام شده است، به خصوص در ده سال گذشته كه شخصيت ممتاز و عالمي همچون آقاي شاهرودي در راس اين قوه بوده است كه بايد از زحمات ايشان و هم‌چنين مديران ارشد دستگاه قضايي تشكر و قدرداني شود.
رهبر انقلاب اسلامي با يادآوري وظيفه اصلي قوه قضاييه، براي تامين عدالت تاكيد كردند: معيار عدل، عمل به قانون است و
اگر قانون ملاك عمل در جامعه قرار گيرد، عدالت تحقق مي‌يابد.  آيت‌الله خامنه‌اي با تاكيد بر اين كه تحقق عدالت بسيار سخت و نيازمند زيرساختهاي نرم‌افزاري و سخت‌افزاري متعددي است افزودند: تامين عدالت در جامعه علاوه بر همه اين زيرساخت‌ها نيازمند توكل بر خدا و عزم راسخ است كه اين روحيه بايد در قوه قضاييه گسترش يابد.
ايشان خاطرنشان كردند: مهم‌ترين مساله نتيجه و خروجي كار است كه اگر اين خروجي عدالت باشد، در بيشگاه خداوند متعال، مردم و نفس خود سرافراز خواهيم بود.
رهبر انقلاب اسلامي با اشاره به موانع پيش ‌روي تحقق عدالت افزودند: دشوارترين بخش اجراي عدالت، آنجايي است كه طرف مقابل اقويا و زورگويان متوقع هستند كه بايد در برابر آن‌ها ايستادگي كرد و فقط خداوند متعال و مر قانون را در نظر گرفت.  آيت‌الله خامنه‌اي با اشاره به مسائل اخير كشور، معيارهاي قانوني را راه ‌حل قضايا دانستند و خاطرنشان كردند: در اين قضايا نبايد احساسات مردم به ويژه جوانان را تحريك كرد و آنان را در مقابل يكديگر قرار داد؛ زيرا ملت ايران با وجود اختلاف سليقه‌ها،‌ ملت يكپارچه‌اي است كه با نظام خود روابط حسنه‌اي دارد.
ايشان افزودند: همين حضور گسترده مردم در پاي صندوق‌هاي راي، نشان‌دهنده اعتماد آنان به نظام اسلامي است.
رهبر انقلاب اسلامي نتيجه بي‌قانوني را بسيار تلخ‌تر از اجراي قانون و احساس تلخي در كام برخي افراد دانستند و تاكيد كردند: به لطف خداوند، ملت ايران، ملتي مومن، آگاه و آماده حضور در صحنه است و مشكلي با نظام خود ندارد، و اين نخبگان و خواص سياسي هستند كه بايد مراقب رفتار و سخنان خود باشند.
آيت‌الله خامنه‌اي با توصيه موكد به فعالان و جناح‌هاي سياسي از هر دو طرف، براي تحريك نكردن احساسات طرف مقابل خاطرنشان كردند: اگر ملت و نخبگان سياسي همدل و متحد باشند، در آن هنگام، وسوسه خناسان بين‌المللي و سياستمداران ظالم و مداخله‌گر اثري نخواهد داشت.
ايشان با اشاره به اظهارات مداخله‌جويانه برخي مقامات آمريكايي و اروپايي در خصوص مسائل داخلي ايران تاكيد كردند: اين سردمداران با اظهارنظر سخيف درباره ايران به گونه‌اي صحبت مي‌كنند كه گويا همه مشكلاتشان تمام شده و فقط مشكل ايران باقي مانده است، درحالي‌كه آن‌ها غافل از اين هستند كه هر جا از نظر مواضع سياسي پا بگذارند، آنجا از نظر ملت ايران نجس خواهد شد.
رهبر انقلاب اسلامي با تاكيد بر اينكه ملت ايران، ملتي هوشمند و صاحب تجربه است، افزودند: اين‌گونه جانبداري‌ها نتيجه عكس خواهد داد؛ زيرا ملت ايران مي‌دانند كه در طول 8 سال دفاع مقدس و در زماني كه در حق اين مردم جنايت شد و خانه‌هاي آنها را با بمب و موشك ويران و از بمب شيميايي نيز استفاده كردند، اين دولت‌ها هيچ‌گونه اظهار ترحمي نكردند، بلكه به دشمن ملت ايران كمك كردند.  آيت‌الله خامنه‌اي، با اشاره به جنايات و بي‌رحمي‌هاي آمريكا و برخي دولت‌هاي اروپايي در حق مردم افغانستان، پاكستان و فلسطين تاكيد كردند: ترحم و مردم‌دوستي به دور از اين دولت‌هاست و اين‌كه اكنون نسبت به ملت ايران يا برخي افراد در داخل كشور، اظهار طرفداري مي‌كنند، هدف آن‌ها مشخص است و مردم هم اين موضوع را متوجه مي‌شوند.
ايشان در پايان خاطرنشان كردند: اگر اتحاد و روحيه‌ استحكامي كه انقلاب اسلامي به ملت داده است، حفظ شود، دشمني دشمنان اثري نخواهد داشت و هيچ‌گاه نخواهند توانست به ملت ايران آسيبي وارد كنند.
در ابتداي اين ديدار آيت‌الله شاهرودي رييس قوه‌ي قضاييه حضور گسترده‌ي مردم در انتخابات دهمين دوره‌ي رياست‌جمهوري را برگ زرين ديگري در تجربه‌ي مردم‌سالاري ديني دانست و با تبريك انتخاب مجدد دكتر احمدي‌نژاد به عنوان رييس جمهوري اسلامي ايران با راي بالاي مردم و قدرداني از سخنان رهبر انقلاب اسلامي در خطبه‌هاي نماز جمعه گزارشي از فعاليت‌هاي انجام شده در قوه‌ي قضاييه در ده سال گذشته ارائه كرد.
رييس قوه‌ي قضاييه با گراميداشت ياد شهداي حادثه هفتم تير به ويژه شهيد مظلوم آيت‌الله دكتر بهشتي، در بيان سرفصل‌هاي برخي اقدامات انجام گرفته، به تدوين سياست‌هاي كلان و توسعه قضايي، اصلاح فرآيند دادرسي و زيرساخت‌هاي دستگاه قضايي، و ايجاد نظام برنامه‌محور در اين قوه اشاره كرد و افزود: اصلاح سياست‌هاي كيفري و حبس‌زدايي، قضازدايي و استفاده از نهادهاي شبه‌قضايي و مدني، كاهش اطاله دادرسي، تدوين سياست‌هاي بهداشت حقوقي و قضايي، توسعه فرهنگ وكالت و مشاوره و بهره‌برداري از فناوري اطلاعات و نرم‌افزارهاي جامع در فرآيند دادرسي از جمله خدمات انجام گرفته است.
ارتقاي وضعيت حقوق شهروندي، ارتقاي سطح آموزشي و علمي قضات و كاركنان، ارتقاي سامانه‌هاي نظارت بر عملكرد قضات و كاركنان، اصلاح قوانين و مقررات و نهادينه‌كردن پاسخگويي و تكريم ارباب رجوع از طريق ايجاد سامانه ملاقات‌هاي مردمي از ديگر مواردي بود كه آيت‌الله شاهرودي در گزارش خود به آن‌ها اشاره كرد.