دسته‌ها
شال و روسری

خرید بازی کامپیوتر هر‌كس كتك خورده شكايت كند

رئيس قوه قضاييه گفت: جايگاه نظام قضايي ايران برگرفته از مبناي فقهي است و حاكم شرع جايگاه آن را بسيار بالا قرار داده و در واقع بايد گفت قوه قضاييه بازوي ولايت است

آيت‌الله هاشمي شاهرودي در همايش سراسري قوه قضاييه افزود: انقلاب اسلامي ما امروز در بعد حقوقي و قضايي داراي دستاوردهاي افتخارآميزي است و ما امروز داراي يك نظام قضايي منسجم و متكي بر پايه‌هاي فكري و فقهي هستيم.

وي بيان كرد: استقلال قوه قضاييه ايران در دنيا بي‌نظير است و هيچ نظام قضايي در دنيا از استقلال قضايي ما برخوردار نيست. هاشمي شاهرودي با تاكيد بر اينكه هر تخلفي نبايد قضايي شود گفت: همه مسائل نبايد جرم شناخته شود و هر ممنوعيتي جرم نباشد و هر تخلفي قضايي نگردد و به دادگستري ارجاع نشود؛ چرا كه اين امر هزينه‌هاي مالي و همچنين روحي و رواني به‌دنبال دارد.

هاشمي شاهرودي افزود: اجراي احكام كيفري در اختيار قضات قرار گرفته و اين امر مسئله مهمي است؛ زيرا در كشورهايي كه اين امر در اختيار قاضي نيست بدترين ظلم‌ها به مردم مي‌شود.

وي اجراي عدالت، امنيت و نظارت را 3 مقوله مهم برشمرد و ادامه داد: قضات بايد اين سه وظيفه را به خوبي درك كنند؛ چرا كه اجراي عدالت تنها در رسيدگي به پرونده‌ها و اجراي حكم نيست بلكه عدالتي كه در قانون اساسي آمده فراتر از اين امر است.

هر‌كس كتك خورده شكايت كند
وزير دادگستري در حاشيه اين همايش با تاكيد بر اينكه برخورد شديدي با مردم در درگيري‌ها و آشوب‌ها صورت نگرفته است گفت: هر‌كس كه كتك خورده مي‌تواند به دادستاني برود و شكايت خود را مطرح كند.

غلامحسين الهام در پاسخ به سؤالي درباره بازداشت‌هاي اخير افزود: قوه قضاييه مستقل است و بازداشت‌ها زير نظر مقام قضايي در دادگستري و دادستاني انجام مي‌شود و تمام دستگيري‌ها در جهت رفع آشوب‌ها توسط نيروي انتظامي صورت گرفته است و وزارت دادگستري نمي‌تواند پاسخگو باشد.

همچنين عليرضا آوايي رئيس دادگستري استان تهران نيز در حاشيه اين مراسم اظهار اميدواري كرد كه به زودي وضعيت تعداد قابل توجهي از بازداشت شدگان روزهاي اخير مشخص شود