دسته‌ها
شال و روسری

خرید بازی کامپیوتر پوشش گزینشی رسانه ملی درباره آسیب دیدگان اخیر

صداوسیما در بخش‌های گوناگون خبری، به پخش اعترافات ضاربان یک بسیجی در خیابان آزادی اقدام نمود، اما از ضاربان دیگر مصدومان رخدادهای اخیر سخنی نگفت.
به گزارش خبرنگار «»، نحوه پوشش حوادث اخیر پس از اعلام نتایج انتخابات در روزهای اخیر، مورد انتقاد فعالان سیاسی و بخشی از عموم جامعه واقع شده است. در روزهای اخیر، پخش اعترافات برخی از عوامل ناآرامی‌های اخیر از سوی صداوسیما، نوعی اطلاع‌رسانی یکجانبه‌گرا را در اذهان عمومی القا می‌کند که سبب شده است نگرش مردمی نسبت به رسانه ملی در این باره دچار تردید شود.
بنا بر این گزارش، از روز گذشته، در تازه‌ترین اقدام شبکه‌های گوناگون صداوسیما، اعترافات دو تن از ضاربان فرد بسیجی ـ که در تصویر معروف تلویزیونی توسط یک زن برای حفاظت از دست افراد حمله‌ور شده به وی در پناه قرار گرفته است ـ به طور مدام پخش می‌شود. هرچند که نوع حرکت ضاربان این بسیجی به ویژه آنگاه که وی به زمین افتاده بود، مایه تأسف و ناراحتی هر بیننده‌ای است و برخورد با این افراد بر پایه قانون و عادلانه خواست هر ایرانی منصفی است، اما این نوع مانور صداوسیما سبب شده تا پرسش‌هایی، اذهان مخاطبان رسانه ملی را درگیر خود کند.
بنا بر اعلام منابع رسمی، دست‌کم هجده نفر در ناآرامی‌های پس از انتخابات جان خود را از دست داده‌اند و شماری نیز مصدوم و مجروح شده‌اند؛ فارغ از نام و نشان این هم‌وطنان، اکنون با مانور گسترده صداوسیما بر اعتراف ضاربان یکی از هموطنان بسیجی‌مان که بر اساس تصاویر و با دخالت یک بانوی هموطن، خوشبختانه جراحت و صدمه عمیقی ندیده بود، این پرسش ایجاد شده است که آیا بهتر نبود صدا و سیما درباره دست کم این هجده هم‌وطنی نیز که جان خود را از دست داده‌اند، و یا دیگر هم‌وطنانی که به هر شکل در این رخدادها مصدوم شده‌اند، به طور یکسانی عمل می‌کرد؟ یا اینکه در مجموع همانند موارد پیشین سکوت می‌کرد؟ و البته باید گفت، آیا بهتر نیست صدا و سیما این اجازه را بدهد که دستگاه‌های مسئول، تحقیقات خود را درباره همه آسیب دیدگان این حوادث کامل کرده و پس از ارایه گزارش نهایی آن، صداوسیما به شکلی عادلانه‌تر به این موضوع بپردازد.
آنچه مهم است و اگر با معیار عدالت بنگریم، می‌توانیم به جرأت این گونه حرکت‌های صداوسیما را اقدامی ناعادلانه بنامیم، زیرا همان گونه که هر بیننده‌ای، به یقین از ضرب و شتم هموطن بسیجی جوانمان ناراحت و دل آزرده می‌شود، رفتار یکجانبه گرایانه صداوسیما نیز دست‌کم خانواده‌های جان باختگان و مصدومان حوادث اخیر را که از هم‌وطنانمان هستند، دل آزرده می‌کند.
گفتنی است، حتی به نظر می‌رسد اکنون که اوضاع آرام شده و مردم به روال زندگی عادی خود برگشته‌اند، پخش تصاویری از این دست، ولو به بهانه اعتراف ضاربان هموطن بسیجی، به برهم زدن آرامش روانی هم‌وطنان عزیزمان به ویژه در تهران منجر شود.