دسته‌ها
شال و روسری

خرید بازی کامپیوتر مدودف: تحریم ایران اوضاع را بدتر می کند

رئیس جمهور روسیه در مصاحبه ای با انتقاد از دیدگاه برخی کشورها مبنی بر اعمال تحریمهای بیشتر علیه ایران گفت : اعمال تحریم علیه ایران فقط موجب افزایش تنشهای موجود می شود.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری فرانسه، “دیمیتری مدودف” در آستانه شرکت در اجلاس سران هشت کشور صنعتی جهان ( جی هشت ) در ایتالیا در مصاحبه با شبکه تلویزیونی “رای” این کشور گفت : روسیه از سیاست آمریکا مبنی بر نزدیک شدن به ایران پس از گذشت چند دهه بدگمانی حمایت می کند.

رئیس جمهور روسیه در ادامه افزود : اگر درست فهمیده باشم آمریکا خواهان ایجاد روابط باز و مستقیم با ایران است و ما از این رویکرد استقبال می کنیم.

وی در خصوص احتمال وضع تحریم های جدید علیه ایران نیز گفت : اعمال تحریمهای بیشتر علیه ایران اوضاع را بدتر می کند.

بر اساس این گزارش، این تنها روسیه نیست که با وضع تحریمهای جدید علیه ایران مخالف است زیرا روز گذشته نیز اعلام شد که آمریکا نیز راضی به اعمال تحریمهای جدید علیه تهران نیست.

بر اساس گفته های دیپلماتهای غربی موضوع اعمال تحریم های جدید علیه ایران از موضوعات اصلی نشست سران جی هشت در ایتالیا است.

دیپلماتها معتقدند که بحثهایی میان رهبران هشت کشور صنعتی جهان در این خصوص ( اعمال تحریمهای جدید علیه ایران ) صورت خواهد گرفت.

اجلاس سران جی هشت از روز دوشنبه هفته جاری در ایتالیا آغاز به کار می کند.

هر چند “سیلویو برلوسکنی” اعلام کرده که جی هشت در اندیشه اعمال تحریمهای جدید علیه ایران است اما دیپلماتهای حاضر در نیویورک از تلاش پشت پرده آمریکا برای جلوگیری از اعمال تحریمهای جدید علیه ایران خبر می دهند.

به گفته این دیپلماتها، دولت آمریکا معتقد است که اتخاذ سیاست های سخت گیرانه علیه ایران نتیجه عکس خواهد داشت.