دسته‌ها
شال و روسری

خرید بازی کامپیوتر نامه خاتمی به هاشمی شاهرودی

سیدمحمد خاتمی، از‌ هاشمی شاهرودی خواست در روزهای آخری که در قوه قضائیه به سر می‌برد، زمینه آزادی نیروهای سیاسی، روزنامه‌نگاران و دانشجویان را فراهم آورد.

به گزارش روزنامه اعتماد ملی، خانواده‌های زندانیان سیاسی روز چهارشنبه به دفتر سید محمد خاتمی، رئیس‌جمهور سابق کشور ایران رفتند تا از او بخواهند برای آزادی فعالان سیاسی اخیر اقدامی انجام دهد.

سیدمحمد خاتمی که خود نیز از بازداشت فعالان سیاسی نگران است، به تلاش‌های خود و هم‌طیفانش برای حضور پرشکوه مردم در پای صندوق‌های رای اشاره کرد و گفت: تلاش ما در تمام این مدت دعوت مردم به حضور در صحنه انتخابات بود و احساسمان این بود که ما هم جزئی از نظامیم؛ البته با تعریفی که از نظام داشتیم. تعریف ما از نظام جمهوری اسلامی‌ نظامی ‌است که مردم در آن محور و مدارند و بزرگترین سرمایه آن اعتماد مردم است و وظیفه خطیر حاکمیت صیانت از آرای ‌مردم است.

خاتمی با اشاره به اینکه بازداشت‌های اخیر خلاف بند بند بخشنامه رئیس قوه‌قضائیه صورت گرفته است، خطاب به دستگاهی که این فعالان را دستگیر کرده است، گفت: اگر معتقدید جرمی ‌واقع شده است، مکلفید به صراحت قانون، متهم را با رعایت تمام حقوق شهروندی و با ارائه حکم قضایی که دال بر طرح شکایت حقیقی یا حقوقی از وی باشد، بازداشت کنید، به او حق انتخاب وکیل بدهید، و آنچه قانون‌اساسی به عنوان حقوق یک شهروند برشمرده برای او فراهم آورید و در دادگاهی صالح به جرمی که ادعا شده رسیدگی کنید. نه اینکه به این شکل فله‌ای علاقه‌مندان به نظام و ایران توسط عده‌ای که هیچ‌کس مسئولیت کارشان را به عهده نمی‌گیرد، دستگیر شده، تحت فشار قرار گیرند و دستگاه قضایی و اطلاعاتی کشور رسما اظهار بی‌اطلاعی کند؟