دسته‌ها
شال و روسری

خرید بازی کامپیوتر چرا مدیر عامل استقلال نام اين واسطه را نمي‌گويد؟

مديرعامل استقلال تهران بار ديگر اعلام كرد كه يك واسطه ايراني در فصل گذشته ليگ قهرمانان آسيا به او پيشنهاد داده كه اگر مبلغي را به يك داور آسيايي بدهند او استقلال را در برابر رقيب خود پيروز از زمين خارج خواهد كرد.

به گزارش ايلنا، اميررضا واعظي‌آشتياني گفت: يك واسطه ايراني 15 روز قبل از بازي استقلال با رقيب آسيايي در ليگ قهرمانان آسيا با مراجعه به من اعلام كرد اگر مبلغی را به فلان داور بدهيم او مي‌تواند باعث پيروزي استقلال شود اما من نپذيرفتم و گفتم كه بازيكنان استقلال با توانمندي خود مي‌توانند صاحب پيروزي شوند ونيازي به اين مسائل ندارند.

البته گفته ‌هاي واعظي آشتياني كه در هفتمين همايش فوتبال و رسانه‌ها بيان شد با واكنش حاضران از جمله رئيس‌ كميته داوران فدراسيون فوتبال مواجه شد و حتي دكتر پرويز سيار از پيشكسوتان داوري خطاب به واعظي آشتياني گفت كه هر كس خطايي را از فردي بداند و نگويد مجرم است اما باز هم واعظي آشتياني حاضر با بيان اسم واسطه مورد نظر نشد.

واعظي آشتياني در حالي از بيان اسم فرد مورد نظر خودداري مي‌كند كه به گفته او، اين واسطه،‌ ربطي به جامعه داوران فوتبال ايران ندارد و خارج از اين سيستم فعاليت مي‌كند. بنابراين اين سوال مطرح است كه چه فرد يا افرادي مي‌توانند آنقدر به آقاي آشتياني احساس نزديكي كنند كه به طور واضح به او در زمينه ارتباط با داوران آسيايي پيشنهاداتي را ارايه كنند.

يكي از افرادي كه اطلاعات كامل‌‌تری در اين زمينه دارد و نمي‌خواهد نامي از او ببريم و با همين شرط اطلاعات مورد نظر را در اختيار ما قرار دارد در اين خصوص مي‌گويد: داور مورد نظر از كشورهاي همسايه است و فردي كه با او ارتباط دارد يكي از ايرانياني است كه توانسته با اين داور مورد نظر زمينه رفاقت و دوستي برقرار كند. اين فرد مورد نظر ازطريقي خود را به يكي از افراد موثر در باشگاه استقلال نزديك كرده و از اين راه قضيه را به گوش مديريت استقلال رسانده‌اند.

وي گفت: در هر حال با اسم افراد و شخصيت آنها نبايد بازي شود و من هم اعتقاد دارم كه آقاي آشتياني يا نبايد اين قضيه را بازگو مي‌كردند و يا اگر بازگو كردند بايد اسم فرد مورد نظر را هم مي‌گفتند.

اين فرد مطلع در پاسخ به اين سوال كه آيا اين اتفاقات تاثيري در آينده كاري داور مورد نظر نخواهد گذاشت گفت:‌ در هر حال وقتي فيفا از طريقي رسانه‌هاي ايران زمزمه برخورد سياسي با فوتباليست‌هاي تيم ملي ايران را زير نظر دارد و از فدراسيون‌ فوتبال توضيح مي‌خواهد، بعيد مي‌دانم afc از كنار مساله ای به اين مهمي به سادگي بگذرد و چه بسا شاهد برخوردهايي در آينده با اين جريان فاسد باشيم.