دسته‌ها
شال و روسری

خرید بازی کامپیوتر عامل ممنوعیت و لغو ممنوعیت تشیع ، من بودم!

موسس مرکز اسلامی تقریب مذاهب گامبیا اسلام را دین تسامح و بخشش خواند.

«عثمان بن محمد جدد» مؤسس مرکز اسلامی تقریب مذاهب و قاضی دادگاه استیناف گامبیا در گفتگو با خبرگزاری ابنا، با زیان‏بار و مضر خواندن اعمالی چون تکفیر که برخی از افراطی‏های مذاهب نسبت به مذاهب دیگر انجام می‏دهند، دین اسلام را دین تسامح و بخشش خواند.

وی گفت: دشمنان اسلام با اسلحه و هواپیما به جنگ ما نمی‏آیند، بلکه از برخی مذاهب برای از بین بردن مذاهب دیگر استفاده می‏کنند و لازم است امت اسلامی هوشیار باشد تا در دام نقشه‏های دشمنان امت اسلامی نیفتند.

مؤسس مرکز اسلامی تقریب مذاهب گامبیا افزود: هر کس آزاد است از هر مذهبی که می‏خواهد پیروی کند و یا از هر دانشمند و مرجعی تبعیت کند، اما جایز نیست که تندرو و متعصب باشد و یا با احساسات تصمیم بگیرد، زیرا انسان عاطفی و احساساتی خیر و خوبی را به‏دنبال خود نمی‏آورد.

این عالم اهل‏سنت، با رو به گسترش خواندن وحدت اسلامی، خواستار تلاش بیشتر کشورهای اسلامی در این زمینه شد.

وی که بدلیل تلاش‏هایش در راستای ایجاد وحدت بین شیعه و سنی در کشور گامبیا، به دین‏فروشی متهم شده بود در پاسخ به سؤال خبرنگار ابنا در زمینه چگونگی غیرقانونی شدن مذهب شیعه در کشور گامبیا گفت: هم غیرقانونی شدن تشیع و هم لغو این حکم، در نتیجه تلاش‏های من بود !

«عثمان بن محمد جدد» در توضیح این مطلب گفت: گفتنی است در مرداد ماه سال گذشته، «شورای عالی اسلامی گامبیا» ـ که وابسته به دولت این کشور بوده و فعالیت‌های دینی مسلمانان این کشور را تنظیم می‌کند ـ‌ در اقدامی شگفت و با صدور بیانیه‌ای، مذهب تشیع را مردود اعلام نموده و از همه نهادها و مراکز آموزشی و مؤسسات و بنیادهای فرهنگی درخواست کرده بود جلوی نشر و گسترش مذهب شیعه را بگیرند و فعالیت شیعیان را متوقف کنند.