دسته‌ها
شال و روسری

خرید بازی کامپیوتر «فلورنوی»، زنی که کلینتون و بوش هم از او حساب می‌بردند

سرويس بين‌الملل «» ـ نام «ميسیل فلورنوي» را كمتر در رسانه‌هاي آمريكايي مي‌توان ديد، اما رؤساي جمهور آمريكا، وزراي امور خارجه و ژنرال‌هاي اين كشور، او را به خوبي مي‌شناسند.
«الشرق‌الاوسط» در گزارشی از بانوی شماره یک آمریکا در طراحی و اجرای سیاست‌های نظامی برون‌مرزی این کشور پرده برداشت و نوشت: او طراح اصلي چينش نيرو در جنگ‌هاي برون مرزي آمريكاست و نظاميان آمريكا در همه رده‌هاي نظامي در عراق و افغانستان، عروسك‌هاي خيمه شب بازي او به شمار مي‌روند.

ميسیل، فرزند دو هنرمند سينمايي دهه 60 ميلادي است و در صحنه سياسي، همه چيز را سينمايي مي‌پندارد و هم اكنون نيز برنامه‌هايش را بر پایه «تعيين نقش» در جنگ‌ها طراحي مي‌كند.
«عقل كل پنتاگون» لقبي است كه رؤساي پنتاگون در سال‌هاي اخير به او داده‌اند و بر اين باورند كه نقشه‌هاي او در جنگ عراق و افغانستان بود كه در مدت كوتاهي، رؤساي جمهور توانستند اين دو كشور را اشغال كنند.
طراحي سركوب دزدان دريايي سومالي هم كار اوست و از اين‌كه توانسته تجربه دريايي موفقي هم داشته باشد، بر خود مي‌بالد.
ميسیل خود مي‌گويد: رمز موفقيت من در طراحی خودكشي سياسي است و البته عمل نكردن به آن؛ رویدادی كه سياستمداران به آن عمل مي‌كنند، اما من تنها آن را طراحي مي‌كنم و به ديگران ارايه مي‌دهم.
بيل كليينتون و بوش پدر سياست‌هاي خارجي خود را مديون اين زن مي‌دانند و از او به شدت حساب مي‌برند.
وي هيچ‌گاه پيشنهادهايي در سطح وزير خارجه و وزارت دفاع را نپذيرفته و بيشتر مايل است در حاشيه ديدارهاي رسمي مقامات در سفرهاي خارجي حضور داشته باشد و در همانجا نقشه خودكشي مقامات را طراحي كند.
گفتني است، دوستانش هم از او مي‌ترسند و مي‌گويند: او در ميان كتاب‌هايش مي‌خوابد و تا پنج دقيقه كتاب نخواند، خوابش نمي‌برد.