دسته‌ها
شال و روسری

خرید بازی کامپیوتر مجوز اعزام دانشجو به خارج صادر نمی‏شود

مدیر کل بورس و امور دانشجویان خارج از کشور شرایط تمدید مجوز موسسات مجاز اعزام دانشجو به خارج از کشور را اعلام کرد و گفت: به هیچ درخواست جدیدی در زمینه تأسیس موسسه پاسخ داده نمی شود.

علی اکبر متکان در گفتگو با خبرنگار مهر، افزود: نظارت وزارت علوم بر موسسات اعزام دانشجو به خارج از کشوری که در سطح کشور وجود دارند بیشتر شده است و این موسسات تا حد بسیار زیادی کنترل و ساماندهی شده اند.

وی درباره شرایط اعطای مجوز تأسیس موسسه گفت: به هیچ عنوان در تهران و شهرستانها هیچگونه مجوزی برای تأسیس موسسه اعزام دانشجو به خارج داده نمی شود.

مدیر کل بورس و اعزام دانشجویان به خارج از کشور گفت: امسال 250 هزار ظرفیت خالی در دانشگاهها و موسسات آموزش عالی داخل کشور داریم و با این رشد ظرفیت، حجم درخواست و تقاضا برای پذیرش در دانشگاههای خارج از کشور به ویژه در مقطع کارشناسی کاهش یافته است از این رو نیازی به تأسیس موسسه اعزام دانشجو به خارج از کشور وجود ندارد.

وی افزود: در مورد تقاضای ورود به دوره های تحصیلات تکمیلی دانشگاههای خارج از کشور نیز خود دانشجو می تواند شخصا اقدام کند و نیازی به مراجعه به موسسات اعزام دانشجو به خارج از کشور نیست.

متکان درباره شرایط تمدید مجوز به موسسات مجاز گفت: عملکرد سالانه موسساتی که مجوز دارند بررسی می شود و در صورت داشتن عملکرد مثبت مجوز آنها تمدید می شود در غیر این صورت به حالت تعلیق یا لغو در می آید.

وی اظهار داشت: عملکرد موسساتی زمانی مثبت ارزیابی می شود که تخلفی نداشته باشند، شکایتی از آنها نشده باشد، در حوزه خود فعالیت کرده باشند و بر اساس تعرفه های وزارت علوم عمل کرده باشند.

مدیر کل بورس و اموردانشجویان خارج از کشور گفت: بر اساس تعرفه های وزارت علوم، برای مشاوره نباید از مراجع هزینه ای اخذ کرد و تنها باید برای اعزام هزینه ای بر اساس آنچه وزارت علوم اعلام کرده اخذ شود.