دسته‌ها
شال و روسری

خرید بازی کامپیوتر پاسخ بیش از 13500 پرسش در سایت حوزه

به همت محققان و پژوهشگران معاونت پژوهشی مرکزتحقیقات کامپیوتری علوم اسلامی بیش از 13500 پرسش در قالب دوازده موضوع مختلف توسط بخش پرسش و پاسخ پایگاه اینترنتی حوزه پاسخ گفته شد.

مدیر اجرایی بخش پرسش و پاسخ پایگاه حوزه روزیکشنبه در گفت و گو با خبرنگاران، با اشاره به اینکه بخش پرسش و پاسخ پایگاه اطلاع رسانی حوزه یکی از فعال ترین و پرمخاطب ترین بخش های این پایگاه می باشد، افزود: بحمداله با توجه به رشد چشمگیر کاربران پایگاه، بخش پرسش و پاسخ نیز با انبوهی از سوالات مخاطبان از اقصی نقاط دنیا مواجه است.

هادی دریاب، ادامه داد: دریافت بیش از 13هزار و پانصد پرسش از طریق پیام نگار پایگاه به زبان های مختلف و پاسخ گویی آن به سه زبان عربی، انگلیسی و فارسی برگ زرینی است بر افتخارات این پایگاه اسلامی ـ شیعی که امروز توسط جمعی از محققان و پژوهشگران حوزه و دانشگاه به منصه ظهور رسیده است.

وی در بخش دیگری از گفت و گوی خود به معرفی موضوعات این بخش از پایگاه پرداخت و اظهارداشت:
قرآن، حدیث، عقاید، احکام، تاریخ، کلام، فلسفه، تفسیر، مهدویت، پیامبر و اهل بیت (علیهم السلام)، اخلاق و پرسش های متدوال اجتماعی و رومزه (متفرقه) از جمله موضوعاتی است که مخاطبین سؤالات خود را حول این موارد مطرح می‌سازند.

مدیر اجرایی بخش پرسش و پاسخ پایگاه حوزه نت، مراحل پاسخ گویی سؤالات را در سه مرحله عنوان کرد و بیان داشت: دریافت، پاسخ یابی و ارسال مراحلی است که در مورد هر پرسش توسط محققان و پژوهشگران دنبال می شود.

هادی دریاب در ادامه با بیان اینکه ما در این بخش نسبت به پرسش‌هایی که جنبه عمومی دارند، توجه ویژه‌ای داریم، خاطرنشان کرد: شناسایی و قراردادن پرسش‌هایی که جنبه عمومی داشته و برای مخاطبین سودمند می‌باشند را در همین بخش جهت استفاده کاربران و مراجعین به پایگاه قرار داده‌ایم به گونه ای که تا کنون بیش از سه هزار پرسش و پاسخ عمومی قرار گرفته است.

وی در ادامه گفت: ما در پاسخگویی به پرسش ها از پتانیسل‌های علمی مراکز و موسسات حوزوی و دانشگاهی بهره می بریم تا در سیستم پاسخگویی شتاب بیشتری داشته باشیم.

دریاب یادآورشد: طی ماههای اخیر تعداد سؤالات ارسالی به پایگاه بین 400 تا 500 مورد بوده است و علاقمندان جهت رسیدن به پاسخ های سوالات مورد نظر خود می توانند از دو طریق به بخش پرسش و پاسخ دسترسی پیدا کنند؛ “جستجو در پایگاه”، “از طریق فهرست موضوعی پرسش ها”.