دسته‌ها
شال و روسری

خرید بازی کامپیوتر الشرق الاوسط و ادعای شیعه بودن بعثیون

تیتر اول امروز روزنامه لندنی “الشرق الاوسط” این مطلب را به خواننندگان القاء می‏کند که حزب جنایتکار بعث عراق به وسیله شیعیان اداره می‏شده است!

به گزارش خبرگزاری اهل‏بیت (ع) ـ ابنا ـ روزنامه الشرق الاوسط تیتر اول امروز خود را به اعترافاتی اختصاص داده است که اخیرا از «صدام حسین» رییس جمهور سابق عراق منتشر شده است.

در این اعترافات محرمانه که بتازگی از سوی “آرشیو ملی آمریکا” علنی شده است صدام ادعا کرده است که بیشتر اعضای حزب بعث در سال 1963 شیعه بوده‏اند!

به نوشته این روزنامه وی در ششمین جلسه بازجویی‏اش (16 فوریه 2004) گفته است: «در آن زمان در حزب بعث، تفاوت و تبعیضی بین شیعه و سنی و مسیحی نبود. مثلا “ناظم كزار” معاون من یک شیعه از اهالی “العماره” بود و من حتی تا این اواخر نمی‏دانستم که “طارق عزیز” مسیحی بوده است»!!

وی اضافه کرده است: «از بین اهل سنت افراد بسیار کمی بین سال‏های 1958 تا 1963 در کادر رهبری حزب بعث حضور داشتند، در حالی که دبیرکل حزب، یک شیعه از اهالی شهر “ناصریه” بود».

این در حالی است که ضدّیت حزب جنایتکار بعث عراق با شیعیان بسیار آشکار است و نیازی به ذکر خاطرات و اعترافات صدام ندارد. این حزب در دوران تارک حکومت خود بر عراق، گذشته از قتل میلیون‏ها عراقی شیعه و غیرشیعه‏، دستش به خون ده‏ها تن از علمای درجه اول حوزه علمیه نجف نیز آلوده است ؛ که «آیت‏الله العظمی شهید سید محمدباقر صدر»، «آیت الله شهید میرزا علی غروی تبریزی» و «آیت الله شهید سید محمد محمدصادق صدر» تنها سه نمونه از این علما و مراجع بزرگ شیعه هستند.

با توجه به حقیقت فوق الذکر، و نیز سخنان خود صدام ـ که بر غیرمذهبی بودن اعضای حزبش تأکید داشته است ـ انتخاب این تیتر غلط‏انداز و مانور دادن روی مسأله “شیعه بودن” برخی افراد حزب، نشان از ادامه مشی دشمنی و استماری این روزنامه فرامنطقه‏ای دارد.