دسته‌ها
شال و روسری

خرید بازی کامپیوتر تشییع پيكر آيت‌الله موسوي در خرمشهر

پيكر آيت‌الله سيد‌محمد‌تقي موسوي يكي از علماي مشهور خوزستان عصر امروز با حضور نماينده ولي فقيه در استان و مردم خداجو و قدرشناس خرمشهر تشييع شد.

به گزارش فارس، پيكر پاك و مطهر حضرت آيت‌الله سيد‌محمد‌‌تقي موسوي عصر امروز ‌روي دستان خيل مشتاقان به اهل بيت تشييع شد.
بنا به اين گزارش، در ابتداي مراسم تشييع نماينده ولي فقيه در استان حضرت آيت‌الله سيد محمدعلي موسوي جزايري به روي پيكر آن عالم رباني نماز اقامه كرد و لحظاتي بعد با حضور علماي منطقه مسئولان استاني و مردم شهيد‌پرور و قدر‌شناس خرمشهر پيكر آن مرحوم به سوي محل تدفين در حوزه علميه سيدالشهداي خرمشهر تشييع شد.
در اين مراسم علاوه بر نماينده ولي فقيه در استان خوزستان، آيت‌الله حيدري عضو مجلس خبرگان رهبري، معاون سياسي و اجتماعي استانداري، نمايندگان مردم آبادان و خرمشهر در مجلس، امام جمعه خرمشهر و علماي منطقه حضور داشتند.
پيكر مطهر آيت‌الله سيد محمد تقي موسوي لحظاتي پيش در محل حوزه در حال ساخت سيدالشهداي خرمشهري كه خود وي موسس آن بوده است به خاك سپرده شد.
آيت‌الله سيد‌محمد تقي موسوي جمعه شب‌ به دليل كهولت سن در بيمارستان حضرت ولي عصر (عج) خرمشهر در سن 91 سالگي دار فاني را وداع گفت.
اين عالم رباني علوم حوزه‌اي خود را در حوزه علميه نجف اشراف عراق گذراند.
وي در دوران حيات مرحوم آيت‌الله حاج سيد محسن حكيم (رض‌) در دوران پيش از انقلاب به عنوان نماينده آن مرجع و همچنين مبلغ و امام جماعات منطقه فاو فعاليت مي‌كرد‌.
آيت‌الله سيد‌محمد تقي موسوي موسس حوزه‌هاي علميه رضويه و سيدالشهداي خرمشهر بود و از سال 1342به عنوان امام جماعت پر افتخارترين مسجد جامع كشور يعني مسجد جامع خرمشهر بودند.
آن مرحوم همچنين موسس صندوق خيريه قرض الحسنه جواد الائمه(ع) خرمشهر بود.

آيت‌الله سيد محمد تقي موسوي يكي از روحانيت محبوب و برجسته استان خوزستان بود‌ كه در بين شهروندان خرمشهري از جايگاه والايي برخوردار بود‌.