دسته‌ها
شال و روسری

خرید بازی کامپیوتر ساعت سوئیسی در قلب تاریخ تنیس جهان

پس از حذف مورای در مرحله نیمه‏نهایی ویمبلدون 2009 تا حدودی از حساسیت که این رقابت‏ها برای بریتانیایی‏ها داشت کاسته شد اما این مسئله باعث نشد که جذابیت فینال سومین گرانداسلم سال از دست برود و هنگامی که راجر فدرر در فینال نفس‏گیر برابر اندی رادیک به برتری رسید و به مقام قهرماني این دوره از رقابت‏ها دست یافت تا به پر افتخارترین تنیس‏باز تاریخ با فتح 15 گراند اسلم مبدل شود، تماشاچیان همچنان خیره به هنرنمایی او بودند.

به گزارش خبرنگار ورزشی ؛ هنگامی که رافائل نادال از ویمبلدون 2009 انصراف داد، تنیسوری که بیش از سایرین نفس راحت کشید، حریف سوئیسی‏اش بود، چرا که تنها رافا در فینال این گراند اسلم انگلیسی موفق به شکست راجر شده و این انصراف اگرچه از سوی تنیس‏باری مصدوم صورت پذیرفته بود اما صورت خوشی برای شماره دو جهان داشت.در ديدار نهايي رقابت‏هاي تنيس جام ويمبلدون، راجر فدرر مرد شماره دو تنیس جهان با غلبه بر اندي راديک آمريکایی شماره شش تنیس مردان جهان که تا فینال مقتدر ظاهر شده بود، به مقام قهرماني اين رقابت‏ها رسيد.

فدرر همانگونه که انتظار می‏رفت با اراده‏ای که برای اسطوره شدن داشت به فینال امسال راه یافت و در ديداری که چهار ساعت و شانزده دقيقه به طول انجاميد و از آن مي توان به عنوان يک ماراتن ورزش تنيس نام برد، در پنج ست برتری خود را به اثبات رساند و ثابت کرد شایستگی کسب عنوان پرافتخارترین تنیسور تاریخ را دارد.در حالی که رادیک و فدرر در چهار ست با نتايج هفت بر پنج، شش بر هفت، شش بر هفت، شش بر سه و چهارده به تساوی رسیده بودند، در ست پنجم اين ديدار به عنوان سنیگن‏ترین ست با 30 گيم كه سهم فدرر 16 و راديك 14 گيم بود، فدرر با دقتی هم اندازه ساعت‏های سوئیسی توانست به خوبی از اشتباهات حریف آمریکایی‏اش استفاده کند و بار دیگر رادیک را ناکام بگذارد.

با این قهرمانی وی که پیش از این با پیروزی در رولند گاروس فرانسه در کنار آندره آغاسی به عنوان تنها تنیسوری که چهار
گراند اسلم در چهار نوع زمین مختلف را برده‌اند، قرار گرفه بود، رکورد چهارده گرانداسلم پيت سمپراس را در حضور سمپراس شکست و با 15 عنوان قهرماني در رقابت‌هاي گرنداسلم پرافتخارترين تنيس‌باز جهان شناخته شد تا تنها رکورد مهمی که باقی بماند و باز هم به سمپراس تعلق دارد، هفت پیروزی در ویمبلدون باشد که نادال تا دستیابی به آن هم یک پیروزی دیگر در فینال ادوار آتی ویمبلدون نیاز دارد.ديدار پاياني ميان مردان شماره‌ دو و شش تنيس دنيا تماشاگران ويژه‌اي هم داشت. سرآلكس فرگوسن سرمربي منچستريونايتد، مشائيل بالاك هافبك آلماني چلسي، راسل كرو هنرپيشه‌ي معروف هاليوود از جمله‌ تماشاگران ويژه‌ ديدار فينال ويمبلدون 2009 بودند.با تصاحب این عنوان قهرمانی راجر فدرر که سال گذشته میلادی به دلیل بیماری و مصدومیت رتبه اول رده بندی جهان را پس از 452 هفته صدرنشینی پیاپی به رافائل نادال واگذار کرد، با این قهرمانی و به سبب ناکامی نادال در گرند اسلم آزاد فرانسه و غیبت او در ویمبلدون به دلیل مصدومیت، با با يازده هزار و دويست و بيست امتياز دوباره صدرنشین رده بندی تنیس بازان مرد جهان در فهرست اتحاديه تنيسورهاي حرفه اي جهان شد و رافائل نادال که پيش از اين در صدر جدول برترين تنيس بازان جهان ايستاده بود با ده هزار و هفتصد و سي و پنج امتياز از رتبه نخست به رتبه دوم سقوط کرد.همچنین اندي موراي انگليسي با نه هزار و چهارصد و پنجاه امتياز در رده سوم قرار گرفت و اندي راديک آمريکايي حريف فدرر در فينال ويمبلدون 2009 با پنج هزار و چهارصد و چهل امتياز در رده ششم ايستاد. نوواک ديووکويچ صرب با هشت هزار و صد و پنجاه امتياز در رده چهارم، خوان دل بوترو از آرژانتين با پنج هزار و هفتصد و پنج امتياز در رده پنجم، ژل سيمون فرانسوي با چهار هزار امتياز در رده هفتم، ژو ويلفرد فرانسوي با سه هزار و ششصد امتياز در رده هشتم، فرناندو ورداسکو اسپانيايي با سه هزار و پانصد امتيازدر رده نهم و فرناندو گونزالس از شيلي با سه هزار و صد و پنجاه امتياز در رده دهم ايستادند.

در رقابت‌هاي زنان هم عصر شنبه در ديدار خانوادگي ميان خواهران ويليامز اين سرنا بود كه با شكست دو بر صفر ونوس توانست جشن قهرماني را برپا كند.  سرنا ويليامز در چهارمين فينال در مقابل خواهر بزرگترش، در نمايشي بدون نقص موفق شد با نتايج 7 بر 6 و 6 بر 2 به برتري رسيده و جام قهرماني را تصاحب كند. اين سومين قهرماني او در معتبرترين تورنمنت تنيس پس از سال‌هاي 2002 و 2003 مي‌باشد. سومين قهرماني در ويمبلدون و يازدهمين قهرماني يك گرند اسلم.ویمبلدون 2009 بدون بارندگی و در هوای مطبوعی برگزار شد تا برگزار کنندگان نیز با حدود 510 هزار بلیت‏فروشی در 13 روز مسابقات که 33 هزار نفر بیش از سال گذشته بود، از این گرانداسلم راضی باشند.15 عنوان قهرماني فدرر در گرنداسلم‏ها این گونه حاصل آمد؛1. ويمبلدون 2003: فدرر در سن 21 سالگي مارک فيليپوسيس را شکست داد و اولين عنوان قهرماني گرند اسلم خود را به دست آورد.2. اوپن استراليا 2004: او با پيروزي برابر مارات سافين به مرد شماره يک دنيا تبديل شد.3. ويمبلدون 2004: فدرر در اين فينال اندي راديک را شکست داد و براي دومين بار قهرمان مسابقات ويمبلدون شد.4. يو.اس اوپن 2004: در اين مسابقات ليتون هوويت را شکست داد و در طي 16 سال گذشته اولين تنيسوري لقب گرفت که توانسته بود سه گرند اسلم را در يک سال ببرد.5. ويمبلدون 2005: با شکست مجدد اندي راديک در فينال اين رویداد، سومين قهرمانی مجدد در ويمبلدون به دست آورد.6. يو.اس اوپن 2005: فدرر در اين مسابقات آندره آغاسي 35 ساله را شکست داد.7. اوپن استراليا 2006: او مارکس باقداتيس را شکست داد و دومين عنوان قهرماني ملبورن خود را ثبت کرد.8. ويمبلدون 2006: فدرر با شکست رافائل نادال اسپانيايي چهارمين قهرماني ويمبلدون خود را به دست آورد.9. يو.اس اوپن 2006: فدرر با شکست اندي راديک در اين مسابقات رکورد جديدي را ثبت کرد. او اولين کسي بود که در سه سال متوالي برنده مسابقات ويمبلدون و اوپن آمريکا شده بود و بدين ترتيب آغاسي و فرد پري را پشت سر گذاشت.10. اوپن استراليا 2007: او در اين مسابقات اولين نفري لقب گرفت که از سال 1980 تاکنون سه بار فينال ملبورن را در سه ست متوالي پيروز شده است. او در اين مسابقات فرناندو گونسالس را شکست داد.11. ويمبلدون 2007: فدرر با پيروزي برابر رافائل نادال به رکورد بيون بورگ و قهرماني پنج ويمبلدون به صورت پي در پي شد.12. يو.اس اوپن 2007: با شکست دادن نوواک يوکوويچ چهارمين قهرماني خود را در فينال نيويورک به دست آورد.13. يو.اس اوپن 2008: او اندي موراي انگليسي را در اين مسابقات شکست داد.14. رولند گاروس فرانسه 2009: او با شکست رابين سادرلينگ اولين قهرماني خود را در اين مسابقات به دست آورد و مثل آغاسي دومين تنيسوري لقب گرفت که عنوان قهرماني تمام گرند اسلمهاي بزرگ را دارد.15. ويمبلدون 2009: او در يک فينال 5 سته و نفس گير اندي راديک را شکست داد و رکورد 14 قهرماني پيت سمپراس را شکست و کتاب تاريخ تنيس را تغيير داد.