دسته‌ها
شال و روسری

خرید بازی کامپیوتر عصبانیت یک وزیر از سوالات مجری تلویزیون

مجری برنامه نگاه یک که به صورت زنده از شبکه اول سیما پخش می شود، در اقدامی کم سابقه طی 4 سال گذشته، سوالات صریحی رااز وزیر صنایع پرسید.
به گزارش آينده، سوالات مجری برنامه زمانی مطرح شد که علی اکبر محرابیان از کیفیت و قیمت مناسب خودروهای تولید داخل و رقابت آنها در عرصه جهانی صحبت و اظهار کرد، ما به اتحادیه اروپا هم خودرو می فروشیم.

در این بخش، مجری برنامه با عنوان کردن این که ماه قبل در سنگال بوده و دیده که کارخانه راه اندازی شده ایران خودرو با عدم استقبال مشتریان مواجه شده و با وجود ارائه تخفیف تنها دولت سنگال خریداران خودروها برای تاکسی است، اظهار کرد: در سوریه هم قیمت خودروهای ایرانی بسیار کمتر از داخل کشور است و چرا یک ایرانی باید نسبت به یک خارجی برای خودرو تولید داخل، دو برابر پول پرداخت کند و حتی در یکی از موارد، یکی از کارمندان دولت که در سوریه ماموریت داشته، در بازگشت برای استفاده از مجوز ورود خودرو، پژو پارس را به قیمت 7 میلیون تومان از سوریه خریداری کرده و در ایران به قیمت 16 میلیون فروخته است.

محرابیان که در واکنش به این سوالات چالشی با تیک عصبی مواجه شده بود، سعی در توجیه عملکرد خود می کرد و آن را دفاع از صنعت داخلی اعلام می کرد که مجری برنامه با اظهار این که مواضعتان دفاع از صنعت است یا دفاع از خودتان، گفت: حتی نباید به نام دفاع از صنعت مردم را قربانی کرد.

وزیر صنایع همچنین در بخش دیگری از برنامه، به حضور ایران خودرو در بازارهای جهانی اشاره کرد که مجری اظهار کرد، فروش خودرو با قیمت بسیار پایین در کشورهای آفریقایی حضور در بازارهای جهانی نیست و حتی در بلاروس هم شرایط رقابتی وجود ندارد و شما با یارانه زیاد خودرو را می فروشید.

وی در بخش دیگری از برنامه، علت برکناری دکتر منوچهر منطقی از مدیریت ایران خودرو را پرسید که محرا بیان علت را استفاده از تخصص وی در حوزه هوافضا اعلام نمود. اما مجری این پاسخ را قانع کننده ندانست و گفت: حقایق دیگری در این زمینه وجود دارد.

در بخش خبرنگار جوان هم از محرابیان درباره حضور اقوامش در مدیریتهای ارشد و تخصص آنها سوال شد که ابتدا محرابیان از پاسخگویی طفره رفت و سپس اعلام کرد دو تن از بستگان وی در مدیریتهای ارشد وزارت صنایع هستند که تخصص یکی از آنها مربوط به مسایل بانکی است و در بانک صنعت و معدن مشغول به کار است.