دسته‌ها
شال و روسری

خرید بازی کامپیوتر ما، اروپايي ها و قوانين و نظم

1 ) خوشي زده زير دلشان. بزرگترين باشگاه دنيا شده اند، تيم شان براي اولين بار در طول تاريخ سه عنوان قهرماني را به صورت همزمان کسب کرده است، تمام رکوردهاي اروپا را زير و رو کرده اند و به برکت ذکاوت مدير جوان شان، عرش را سياحت مي کنند.

به نوشته قدس؛ وسط اين همه دلخوشي اما، ناگهان داد و هوار راه مي اندازد که مثلاً چرا خوان لاپورتا اسم فرزندش را در تيم جوانان باشگاه بارسلونا نوشته و تازه به مربيان آن تيم هم «سفارش» کرده که حواس شان به آقازاده باشد! ديگر شور آن را درآورده اند. از نظر ما، فوتبال اين اروپايي ها هم مثل همه چيز ديگرشان خنده دار است و با اين موشکافي هاي دقيق، فقط خودشان را مسخره کرده اند.

2 ) چهار صباح، فقط چهار صباح بايد چشم اين اروپايي ها را که فکر مي کنند بزرگترين معضل جهان ثبت نام سفارشي پسر مديرعامل در تيم نوجوانان باشگاه است را ببنديم و رهايشان کنيم وسط فوتبال ايراني تا بروند، خداي خودشان را شکر کنند و دست خوان لاپورتا و پسرش را هم ببوسند!

کافي است دوستان عزيز اروپايي، چند روزي با ما همراه شوند تا بفهمند زير بخشي از اين آسمان پهناور که مي گويند همه جايش يکرنگ است، رئيس فدراسيون فوتبالي زندگي مي کند که اسم سرمربي منچستريونايتد را بلد نيست!

ليگ فوتبالي انجام مي شود که آغازش با مسؤولان و پايانش با خداست، کميته انضباطي قانونمداري وجود دارد که چون رويش نمي شود بگويد مربي متخلف، مرتکب فساد شده، او را با اتهام بذله گويي محروم مي کند. مديرعاملي وجود دارد که بعد از مذاکره با تيگانا و زيدان، پورمهدي را به عنوان سرمربي استخدام مي کند و البته هنوز امضاي پاي قرارداد خشک نشده، هر دو را با هم بيرون مي اندازند!

اروپايي هايي که امروز خيلي بابت به وجود آمدن تبعيض ميان پسر مديرعامل موفق بارسا و ساير کودکان کاتالونيايي دل نگران هستند، بهتر است گوشه چشمي بذل بساط فوتبال در ايران بکنند تا متوجه شوند اينجا مديراني که تفاوت توپ و طالبي را نمي فهمند و پيش از اين از صد فرسخي يک ورزشگاه هم عبور نکرده بودند، چطور محبوبترين باشگاه هاي مملکت را قرباني مقاصد مالي شان مي کنند تا شندرغاز پول خرج کنند، آبرو و حيثيت تيم را ببرند، براي خودشان اسم و رسمي فراهم کنند و از بغل اين اعتبار کذايي، خروار خروار سود به چنگ آورند!

3 ) توصيه ما به برادران و خواهران اروپايي اين است که بروند پي کارشان و اين بازيها را هم جمع کنند. همين که توي ليگ آنها 80 درصد مربيان در طول يک فصل عوض نمي شوند، يا نمايندگانشان به افتضاح ترين شکل ممکن از دور بازيهاي قاره اي کنار نمي روند، يا برخي از بازيکنان تيمهاي مختلف شب قبل از بازيهاي حياتي به فکر آينده شان نمي افتند و براي فصل بعد خود مذاکره نمي کنند، يا کسي ITC جعل نمي کند، يا پيشکسوتان بر يکديگر نمي تازند، يا سرمربي تيم ملي بدون يک جلسه تمريني اخراج نمي شود، يا تيم ملي کشورشان از آخر به مقام در خور توجه دومي نمي رسد… بايد خداي خودشان را شکر کنند.

اصلاً ما به آنها هشدار مي دهيم اگر بخواهند به همين ترتيب به ناشکري هايشان ادامه بدهند، آنجا هم قحطي مي شود و مجبور خواهند شد از ايران مدير و مربي وارد کنند و علي کفاشيان را هم به عنوان رئيس فدراسيون بر مصدر کار بنشانند!

4 ) آقاي اروپا! بساطت را جمع کن و برو. فوتبالت هم مثل همه چيزت مسخره است!