دسته‌ها
شال و روسری

خرید بازی کامپیوتر نوع نگاه ايران به قطر از زبان لاريجاني

رئيس مجلس شوراي اسلامي گفت: جمهوري اسلامي ايران با نگاهي استراتژيک به روابط با کشور قطر، عزم جدي در ارتقاء اين ‌روابط دارد.

به گزارش خبرنگار اعزامي واحد مرکزي خبر، علي لاريجاني که به دوحه سفر کرده است يکشنبه شب در ديدار با امير قطر از مواضع اين کشور در مسائل گوناگون منطقه از جمله در قبال حمله رژيم صهيونيستي به لبنان و غزه قدرداني کرد.
شيخ حمد بن خليفه آل ثاني امير قطر نيز در اين ديدار با خوش آمد گويي گرم به رئيس مجلس شوراي اسلامي و هيات همراه او بر گسترش روابط دو جانبه ميان دو کشور تاکيد کرد و گفت: ديدگاه هاي دوحه- تهران در بررسي اوضاع منطقه اي و بين المللي در بسياري از موارد با هم نزديک است.
امير قطر گفت: جمهوري اسلامي ايران و قطر دو کشور همسايه با روابط عالي سياسي هستند و سطح روابط دو کشور در زمينه هاي مختلف روز به روز در حال گسترش است.
امير قطر تصريح کرد: ايران در کنار اعراب و مردم فلسطين است اما عده اي مي خواهند ذهن ها را به سمت ايران منحرف کنند در حالي که ما هيچ مشکلي با ايران نداريم.
شيخ حمد بن خليفه آل ثاني افزود: ايران همواره کشور دوست ما بوده است و خواهد بود و ما به مغرضين اجازه نمي دهيم ميان ما مشکل ايجاد کنند و مسئله اصلي حل مشکل فلسطين است.
امير قطر هم چنين آمادگي کشورش را براي گسترش همکاري در زمينه هاي مختلف به ويژه در زمينه اقتصادي اعلام کرد.

دو طرف در اين ديدار با تاکيد بر اهميت روابط دو جانبه، سطح کنوني روابط تهران دوحه را خوب اما ناکافي دانستند و بر لزوم ارتقاء بيش از پيش روابط در زمينه هاي مختلف تاکيد کردند.