دسته‌ها
شال و روسری

خرید بازی کامپیوتر واکنش دولت به پدیده گرد و غبار در کشور

کمیسیون زیربنایی دولت پیشنهاد سازمان حفاظت محیط زیست را برای رویارویی با پدیده گرد و غبار تصویب کرد.

به گزارش واحد مرکزی خبر، دکتر اصیلیان،‌ معاون انسانی سازمان حفاظت محیط زیست با بیان این مطلب گفت: این پیشنهاد در 17 ماده و در قالب برنامه های کوتاه مدت، میان مدت و بلندمدت اجرا می شود.

وی افزود:
وزارت جهاد کشاورزی نیز موظف شد با هماهنگی سازمان هواشناسی و استانداری ها در مناطق دارای پدیده گرد و غبار، در مدت شش ماه زمین‌های با پتانسیل فرسایش را مارچ پاشی کند.

مارچ ماده ای شبیه قیر است که موجب چسبندگی خاک می شود. بر اساس مصوبه امروز وزارت نفت هم موظف شد مارچ را به صورت رایگان در اختیار وزارت جهاد کشاورزی قرار دهد.

اصیلیان گفت: وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح هم موظف شد با استفاده از نیروهای مسلح در مدت سه ماه،در کانون های بحران و مناطق تحت تاثیر پدیده گرد و غبار، فضای سبز دارای درخت ایجاد کند.

استانداری های مناطق درگیر با پدیده گرد و غبار ملزم شدند برنامه های آموزشی با همکاری سازمانهای مسئول مانند صدا و سیما تولید کنند.

سازمان مدیریت بحران هم موظف است تا اعتبارات مورد نیاز وزارت بهداشت و دانشگاه های علوم پزشکی را تا پایان سال 88 برای تهیه وسایل مراقبت های پزشکی افراد تحت آسیب از پدیده گرد و غبار تامین کند.

وی با اشاره به این که این پدیده بیشتر تحت تاثیر وضعیت کشورهای عربستان، سوریه، عراق و اردن، استانهای جنوب و جنوب غرب کشور است گفت: این پدیده به استان های مرکزی کشور و تهران نیز کشیده شده است اما تا چند روز آینده به پایان می رسد.

اصیلیان گفت: بر اساس آئین نامه مربوط به مبارزه با پدیده گرد و غبار، کارگروهی متشکل از رئیس سازمان حفاظت محیط زیست، معاون وزیر نیرو، رئیس سازمان جنگلها و مراتع، معاون وزیر بهداشت، رئیس سازمان هواشناسی، رئیس سازمان مدیریت بحران، معاون امور بین المللی وزیر امور خارجه و معاون نظارت و راهبردی رئیس جمهور زیرنظر معاون اول رئیس جمهور برای پیگیری و اجرای اقدامات داخلی و برون مرزی تشکیل می شود.