دسته‌ها
شال و روسری

خرید بازی کامپیوتر پايان ويمبلدون 2009 و معرفی قهرمان

روجر فدرر قهرمان رقابت‌هاي تنيس ويمبلدون در سال 2009 شد.

به گزارش ايسنا، تنيس‌باز سوئيسي و مرد شماره‌ي دو دنيا، عصر يك‌شنبه با شكست سه بر دو “اندي راديك” از آمريكا توانست سومين گرنداسلم تنيس سال را از آن خود كند. اين ششمين قهرماني فدرر در رقابت‌هاي ويمبلدون بود.

با آنكه پيت سمپراس با هفت عنوان قهرماني در ويمبلدون پرافتخارترين تنيس‌باز به شمار مي‌آيد، اما فدرر با رسيدن به 15 عنوان قهرماني در رقابت‌هاي گرنداسلم پرافتخارترين تنيس‌باز جهان شناخته شد.

اين تنيس‌باز 27 ساله در بازي برابر راديك در ست‌هاي دوم، سوم و پنجم توانست حريف آمريكايي‌اش را شكست دهد.

ديدار پاياني ويمبلدون مردان چهار ساعت و 16 دقيقه طول كشيد. ست پنجم اين ديدار به يك ماراتن شبيه بود و 30 گيم داشت كه سهم فدرر 16 و راديك 14 گيم بود.

اين دو پيش از اين دو بار در فينال اين رقابت‌ها برابر هم قرار گرفته بودند كه در هر دو مسابقه‌ي گذشته نيز فدرر توانسته بود پيروز از ميدان خارج شده و قهرماني را جشن بگيرد.

راديك و فدرر در مجموع 21 بار با هم روبرو شده‌اند كه سهم پيروزي فدرر 19 بار بوده است.

ديدار پاياني ميان مردان شماره‌ي دو و شش تنيس دنيا تماشاگران ويژه‌اي هم داشت. سرآلكس فرگوسن سرمربي منچستريونايتد، مشائيل بالاك هافبك آلماني چلسي، راسل كرو هنرپيشه‌ي معروف هاليوود در كنار پيت سمپراس قهرمان افسانه‌اي سال‌هاي پيش رقابت‌هاي تنيس از جمله‌ي تماشاگران ويژه‌ي ديدار فينال ويمبلدون 2009 بودند.

در رقابت‌هاي زنان هم عصر شنبه در ديدار خانوادگي ميان خواهران ويليامز اين سرنا بود كه با شكست دو بر صفر ونوس توانست جشن قهرماني را برپا كند.