دسته‌ها
شال و روسری

خرید بازی کامپیوتر ارسال پستي 39 عقرب به يك دانشجو

خبرگزاري فرانسه به نقل از اداره گمركات لهستان اعلام كرد، 39 عقرب از جمله 32 عقرب زنده را در يك بسته پستي كه از هنگ‌كنگ به آدرس يك دانشجوي لهستاني پست شده بود، كشف كرده است.

الدونا وگراژونيواژ، سخنگوي گمركات لهستان در گفت‌وگو با خبرگزاري فرانسه تصريح كرد: اين حيوانات كه دو تا سه سانتيمتر طول داشتند در بسته كوچكي كه بنابر اعلام فرستنده حاوي اسباب‌بازي به ارزش دوازده يورو است، قرار داده شده بود.

وي گفت: ظاهرا همه چيز مرتب بود. بسته با كل مشخصه‌هاي لازم مطابقت داشت و وزن آن شك و ترديدي به وجود نمي‌آورد.

ما معمولا بسته‌هاي مشكوك را بررسي مي‌كنيم؛ مثلا بسته‌هايي كه ارزش اعلام شده آن با محتواي آن مطابقت ندارد اما اين بار حس ششم به ما چيز ديگري گفت.كاركنان گمرك از يك دامپزشك كمك خواستند. او اين نوع عقرب‌ها را از نوع تقريبا خطرناك تشخيص داد. اين حيوانات كه هفت تا از آنها در مسير رسيدن به روماني جان خود را از دست داده بودند به يك باغ وحش منتقل شدند.

مقصد اين بسته كه يك دانشجوي 24 ساله است، مورد بازجويي پليس قرار گرفت. او گفت، علاقه‌مند به حيوانات غيربومي است و دوست داشته چند عقرب در مجموعه خود داشته باشد.

براساس قوانين احتمالا به جريمه‌اي بالغ بر 50 هزار زلوتي ( 11 هزار و 300 يورو) ‌به سبب نقض مقررات گمرك و مقررات محافظت از حيوانات محكوم خواهد شد.