دسته‌ها
شال و روسری

خرید بازی کامپیوتر بايدن به اسرائيل: درباره ايران اختيار با خودت

معاون رئیس‌جمهوري آمريكا گفت كه تل‌آويو خود می‌تواند تعیین کند که نفعش در چه چيزي است و در مورد ایران چه تصمیمی باید بگیرد.

به گزارش ايلنا به نقل از آسوشيتدپرس، «جو بایدن»، معاون «باراك اوباما»، رئيس‌جمهوری آمریکا درمصاحبه‌ای با شبکه تلویزیونی ای‌بی‌سی گفت: «تل‌آويو حق دارد درباره هرگونه تهدیدی که از جانب ایران احساس کند، بدون توافق با آمریکا و به شکل مستقل واکنش نشان دهد.»
بایدن افزود كه ایالات متحده نمی‌تواند به کشور ديگري دیکته کند که چه بکند و چه نکند.
وي بر تعهد آمریکا به مذاکره اتمی با ایران در چهارچوب گروه 1+5 تاکید کرد، اما گفت که آمریکا نمی‌تواند مانع از این شود که اسرائیل مسیر دیگری در برابر ایران انتخاب کند.
معاون رئیس‌جمهوری آمریکا تاکید کرد كه با وجود حوادث اخیر در ایران، آمریکا همچنان تمایل به مذاکره اتمی با دولت ایران دارد.
وي در ادامه مصاحبه گفت: «اگر ایران بخواهد وارد مذاکرات بین‌المللی شود، آمریکا در کنار اعضای دائمی شورای امنیت سازمان ملل متحد و آلمان، با دولت ایران مذاکره خواهد کرد.»
بایدن تاكيد كرد كه که خط‌مشی مذاکره اتمی با ایران نه فقط مطابق با منافع ملی آمریکاست، بلکه به نفع رژيم صهيونيستي و کل دنیاست.
وي گفت كه اگر ایران به مشوق‌های ارايه شده توسط کشورهای قدرتمند در ازای تعلیق فعالیت‌های اتمی‌اش پاسخ مثبت دهد، هیچ کشوری نمی‌تواند مانع استراتژی آمریکا برای مذاکره با ایران شود.
با اين وجود «مایک مولن»، رئیس ستاد مشترک آمریکا روز یک‌شنبه گفت كه هرگونه ضربه علیه ایران به شدت متزلزل کننده خواهد بود و عواقب غیرقابل پیش‌بینی در پی خواهد داشت.
رژيم‌صهيونيستي تاکنون در مورد گفته‌های جو بایدن اظهار نظر نکرده است، اما خبرگزاری آسوشیتدپرس گزارش داده كه تل‌آویو به‌زودی بیانیه‌ای در این باره صادر خواهد کرد.
تل‌آويو، ایران را به تلاش برای تولید سلاح اتمی متهم کرده و آن را تهدیدی علیه موجودیت خود مي‌خواند.
ایران بارها این اتهام را رد کرده و تاکید کرده است که تنها برای تولید انرژی برنامه هسته‌ای خود را ادامه می‌دهد.
پايان پيام