دسته‌ها
شال و روسری

خرید بازی کامپیوتر تاييد صلاحيت 5 نفر از 15 بازيكن لیگ

دبيرستاد منشور اخلاقي سازمان ليگ فدراسيون فوتبال گفت: از 15 بازيكن مدنظر ستاد منشور اخلاقي، عدم صلاحيت 5 نفر براي حضور در ليگ برتر محرز نشد و تكليف 10 نفر ديگر هم سه‌شنبه مشخص مي‌شود.

حجت‌الاسلام والمسلمين عليپور در گفت‌وگو با ايسنا، پيرامون جلسه‌ي روز يك‌شنبه ستاد منشور اخلاقي براي رسيدگي به پرونده‌ي برخي مربيان، بازيكنان و داوران فوتبال اظهار كرد: در جلسه‌ي دوشنبه كه با حضور اعضا و نمايندگان نهادهاي مختلف حاضر در ستاد منشور اخلاقي برگزار شد، 4 نفر از افراد مدنظر اين ستاد براي رسيدگي به پرونده و رفع اتهامات وارده، حضور يافتند و وضعيت‌شان مشخص شد.

وي افزود: از 15 نفر مدنظر ستاد، تاكنون به وضعيت 5 نفر رسيدگي شده است و در پايان كار عدم صلاحيت هيچ‌كدام از آنها براي حضور در رقابت‌هاي فصل آتي ليگ برتر محرز نشد و تنها تعهداتي از اين افراد گرفته شد اما، ستاد بنا دارد اسامي متعهدين را به هيچ وجه اعلام نكند. طبق برنامه‌ريزي 10 نفر باقي‌مانده نيز سه‌شنبه در اين جلسه حاضر خواهند شد و به وضعيت‌شان رسيدگي مي‌شود.

دبير ستاد منشور اخلاقي سازمان ليگ در پاسخ به اين سوال كه چگونه پيش از برگزاري اين جلسات و صدور حكم، برخي از افراد مورد نظر چون “فيروز كريمي” از تصميمي كه براي آنها گرفته خواهد شد، مطلع بوده و آينده‌شان را طبق آن برنامه‌ريزي مي‌كنند، گفت: اين مساله بدين شكل نيست كه آنها به طور قطع به يقين از راي نهايي ستاد مطلع باشند؛ از آنجا كه حتي بلافاصله پس از پايان هفته سي‌و چهارم ليگ برتر، افراد مدنظر ستاد براي بحث عدم صلاحيت مشخص مي‌شوند، لذا پيش از شروع فصل جديد مسابقات، طبق آيين‌نامه هيات رييسه فدراسيون فوتبال و سازمان ليگ، باشگاه‌ها موظف هستند استعلامات لازم از جمله استعلام صلاحيت فرهنگي مربيان و بازيكنان را از فدراسيون اخذ كنند؛ پس آن وقت ممكن است فدراسيون براساس نظر ستاد منشور اخلاقي پاسخ رد به استعلام فرد خاصي ارايه كند.

وي ادامه داد: بايد دقت شود كه پاسخ آن استعلام و عدم صلاحيت فردي كه از سوي ستاد به باشگاه‌ها اعلام مي‌شود، موقت است و راي قطعي و نهايي به زمان برگزاري جلسات موكول مي‌شود. لذا آن افراد مي‌توانند با حضور در جلسات با ارايه دلايل و مستندات خود به نوعي رفع اتهام و فرجام‌خواهي كنند تا در حين صدور راي نهايي، لحاظ شود. حتي پس از راي هم آنها مي‌توانند طي يك سلسله مراتب مشخصي چون هيات رييسه، كميته‌ي استيناف و… از خود دفاع و نسبت به راي صادره اعتراض كند تا در نهايت تكليف او مشخص شود.

عليپور تصريح كرد: بنابراين افرادي چون فيروز كريمي و… مي‌توانسته و مي‌توانند با يك تيم ليگ برتري توافق كرده و پيش‌قرارداد امضا كنند چرا كه هنوز راي ستاد و البته پس از آن حكم نهايي براي آنها صادر نشده است.

وي با بيان اينكه نمايندگاني از نهاد فرهنگي فدراسيون فوتبال، كميته انضباطي، دبير سازمان ليگ، نايب‌رييس دوم فدراسيون، كميته برگزاري مسابقات و… از اعضاي ستاد مربوطه بوده و در جلسات آن حضور دارند، گفت: بالاخره پس از پايان جلسه فردا كه فيروز كريمي و برخي بازيكنان و افراد ديگر مدنظر ستاد در آن حضور خواهند داشت، تصميم و راي نهايي ما اعلام مي‌شود كه طبق توضيحاتي كه بيان كردم، در صورت راي بر عدم صلاحيت آنها براي حضور در مسابقات فصل آتي ليگ برتر، آنها مي‌توانند از طريق مراجع مختلف نسبت به حكم‌شان اعتراض كرده و از خود دفاع كنند.