دسته‌ها
شال و روسری

خرید بازی کامپیوتر دروس آشنایی با رسانه در متون درسی حوزه ها

مشاور کارگردان سریال یوسف پیامبر بر تعامل نزدیک و سازنده متخصصان حوزوی و سینماگران تاکید کرد.

جمال شورجه، کارگردان سینما و تلویزیون در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری رسا در تبریز اظهار داشت: تعامل نویسندگان، فیلمنامه نویسان و کارگردانان عرصه سینما تلویزیون با صاحب نظران و علمای حوزوی نیاز امروز رسانه ملی ایران است.

وی خاطر نشان کرد: متاسفانه بسیاری از سوژه های ارزشی و محتوایی در جامعه روحانیت و حوزه های علمیه مورد توجه سینماگران قرار نگرفته است، که در این میان نیازمند تعامل نزدیک حوزه و رسانه هستیم.

شورجه ادامه داد: اگر حوزه های علمیه بتوانند نویسندگان و فیلمنامه نویسانی زبده تربیت کنند، بسیاری از سوژه های جالب و ارزشی جامعه روحانیت پرداخت خواهد شد.

این کارگردان سینما و تلویزیون تصریح کرد: بهتر است، سوژه های حوزوی دست مایه خود طلاب و روحانیون فیلنامه نویس قرار گیرد، چراکه آشنایی این قشر فرهیخته با مسائل حوزه های علمیه بهتر از هر نویسنده دیگر است.

مشاور کارگردان سریال یوسف پیامبر(ع) در ادامه با بیان اینکه مخاطب پذیری سینما و تلویزیون بسیار گسترده تر از دیگر رسانه هاست، گفت: منابر به عنوان رسانه ای برای تبلیغ مبانی دینی، مخاطبان محدودی از آحاد جامعه را در بر می گیرند، در حالیکه سینما و تلویزیون مخاطبانی از اقشار مختلف دارد.

وی تصریح کرد: حوزویان باید جدی تر از گذشته به جایگاه رسانه و سینما برای ترویج ارزش های دینی نگاه کنند.

شورجه خاطر نشان کرد: همانگونه که در برخی از مدارس علوم دینی، زبان های خارجی برای طلاب تدریس می شوند، لازم است دروسی با عنوان آشنایی با رسانه و تخصص در نویسندگی و فیلنامه نویسی جزو برنامه درسی طلاب قرار گیرد، چراکه امروز اغلب کارهای سینمایی دینی از محتوای سبک رنج می برند.