دسته‌ها
شال و روسری

خرید بازی کامپیوتر “شعار تشكيل كابينه 70 ميليوني محقق نشده”

عضو ارشد جامعه روحانيت مبارز با اشاره به ويژگي‌هاي كابينه دولت دهم تصريح كرد: با توجه به رفتاري كه در كابينه دولت نهم در اين چهار سال ديده شد، بويژه باتوجه به برخي عزل‌ها، استيضاح‌ها و استعفاها، رعايت چهار نكته به منظور تشكيل كابينه دولت دهم ضروري است.

سيد رضا اكرمي نماينده مردم تهران در گفت‌وگو با خبرنگار ايلنا،تاكيد كرد: نكته اول اين است كه كابينه‌اي بايد به مجلس معرفي شود كه افراد آن از نظر نمايندگان شناخته شده باشند. نكته دوم بيانگر اين موضوع است كه افراد كابينه دولت دهم بايد داراي مقبوليت باشند تا مجلس به واسطه اين شناخت بر مقبوليت به آنها راي بالا بدهد.
وي يادآور شد: از آنجايي كه چهار سال اول به پايان رسيده است و در حال ورود به چهار سال دوم از دوره رياست جمهوري آقاي احمدي‌نژاد هستيم، لازم است افراد قوي و توانمندي را انتخاب كنيم تا كارهاي نيمه‌تمام را به سامان برسانند. از اين موارد مي‌توان به مشكلات موجود در حوزه اقتصاد، اشتغال و مسكن و مسائلي از اين قبيل كه گرفتاري‌هاي روزمره مردم هستند، اشاره كرد.
اكرمي خاطر نشان كرد: با توجه به مواضع بين‌المللي ايران، لازم است افراد كابينه دولت دهم قادر به انجام دادن كارها به نحوي باشند كه كمترين نقطه‌ضعف به كشورهاي ديگر داده شود و آرامش و امنيت به وجود آورند.
وي با اشاره به اعضاي كابينه دولت نهم و احتمال ابقاي آنان در اين پست‌ها، افزود: در حال حاضر نمي‌توان در اين مورد بحث كرد زيرا احمدي‌نژاد در رابطه با اينكه كدام يك از اين وزرا ابقا مي‌شوند و كدام يك تعويض مي‌شوند، صحبتي نمي‌كند. چون در روزهاي پاياني دولت به سر مي‌بريم بهتر است در اين مورد اظهارنظر نشود.

اكرمي عملكرد دولت نهم را با توجه به شعارهاي مطروح شده از سوي آن، متوسط ارزيابي كرد و گفت: اگرچه عملكرد دولت نهم متوسط بوده است اما شعار تشكيل كابينه 70 ميليوني اصلا محقق نشد. اين شعار به اين معني است كه هر فردي را كه در چارچوب 70 ميليوني نظام، انقلاب و رهبري قرار دارد، بدون توجه به آنكه از چه جناحي باشد، مورد استفاده قرار گيرد. اما شاهد انجام اين نكته در دولت نهم نبوديم.