دسته‌ها
شال و روسری

خرید بازی کامپیوتر طلبه‌ای که قهرمان کیک بوکسینگ شد

حوزه نیوز: روح الله بابایی از طلاب حوزه علمیه قم، قهرمان، مربی، نائب رییس و دبیر سبک فول کیک‌بوکسینگ استان قم و رییس این سبک در شهرستان تنکابن در گفت‌وگو با مرکز خبر حوزه گفت: من متولد سال 61 و اهل شهرستان تنکابن هستم که در سال 75 وارد حوزه شدم و هم اکنون در پایه هشتم حوزه مشغول به تحصیل می‌باشم و در تابستان نیز به عنوان مبلغ در طرح هجرت و فعالیت‌های تبلیغی شرکت می‌کنم.

وی با بیان اینکه فعالیت ورزشی را در سن 8 سالگی و در رشته تکواندو آغاز کرده است گفت: علاقه‌مندی به فیلم‌های رزمی باعث شد تا در باشگاه خانگی در عباس‌آباد تنکابن و زیر نظر استاد فرزاد ادیبی و پس از آن نزد استاد نواییان مربی رزم‌آوران فعالیت خود را آغاز کرده و در رشته کیوکوشین‌کای کاراته نزد آقای بالابندی در رامسر آموزش‌های بعدی را طی کنم که در نهایت در کنار جیت‌کاندو و کیک‌بوکسینگ رشته فول‌کیک بوکسینگ را فرا گرفتم.

مسئول کیک‌بوکسینگ شهرستان تنکابن در بیان عناوین و رتبه های ورزشی خود گفت: در حال حاضر کمر بند مشکی دان 1 جیت‌کاندو کمر بند مشکی دان 5 فول کیک‌بوکسینگ و دان 4 فدراسیون ورزش‌های رزمی کشور را دارا هستم و قهرمانی در تورنمنت 2009 فول کیک بوکسینگ و چندین قهرمانی استانی از عناوین این جانب می‌باشد.

نائب رییس سبک فول کیک‌بوکسینگ استان قم همچنین گفت: در ابتدا رشته جیت‌کاندو را زیر نظر آقای علیرضا شجاع شفیعی و پس از آن آقای دکتر عباس ‌محمدی‌آملی که نائب رییس جهانی فول کیک‌بوکسینگ و عضو هیات رئیسه فدراسیون وشوی کشور نیز می‌باشند فرا گرفتم.

روح الله بابایی کشور آمریکا را ابداع کننده رشته ورزشی کیک‌بوکسینگ ذکر کرد و گفت: در همین حال رشته فول کیک‌بوکسینگ در ایران و توسط استاد محمد طهماسبی به جهانیان معرفی شد.

مسئول برگزاری مسابقات فول کیک‌بوکسینگ استان قم اخذ کمربند ورود در دان دوره فنی تخصصی و علمی تئوری را از مراحل مربی‌گری این رشته ورزشی ذکر کرد و گفت: من نیز دوره مربیگری درجه 3 علمی و تئوری و درجه 2 فنی تخصصی را طی کردم که در حال حاضر در باشگاه شهید میثمی که زیر نظر حوزه علمیه و تیپ امام صادق (ع) می‌باشد فعالیت مربی گری خود را ادامه می‌دهم.

وی در ادامه ورود طلاب و موفقیت‌های آنان در عرصه‌های ورزشی را مورد توجه قرار داد و گفت: اکثر مربیان ما، طلبه و از افراد مذهبی هستند و دارای عناوین قهرمانی استانی و کشوری نیز می‌باشند که نایب رییس جهانی فول‌کیک‌بوکسینگ استاد محمدی‌‌آملی، نمونه‌ای از آنها است.

روح‌الله بابایی با بررسی اینکه نگاه به ورزش در حوزه‌های علمیه نیازمند تحول می‌باشد، گفت: تاثیر‌گذاری برنامه‌های ورزشی در جوانان جامعه، توجه بیشتری را به مقوله ورزش به همراه می‌آورد که می‌تواند بهترین روش در راه تبلیغ ارزش‌های اسلامی باشد.

وی در پایان ورزش را عامل نشاط روحی و فکری ذکر کرد و گفت: ورزش مانع تحصیل نیست و استاد محمدی آملی که قهرمان جهان نیز می‌باشد از حضور موفق و چندین ساله در درس خارج بهره‌مند است و در کنار آن، دکترای فلسفه را نیز اخذ کرده است.