دسته‌ها
شال و روسری

خرید بازی کامپیوتر آنچه راه جباري و استقلال را جدا کرد

مديرعامل باشگاه استقلال جمعه شب به طور رسمي در يک برنامه تلويزيوني اعلام کرد تيمش در فصل جديد به مجتبي جباري نيازي ندارد و او مي تواند به هر تيمي که مايل است بپيوندد.

واعظ آشتياني در توضيح اين موضع گيري گفت: مبلغ درخواستي بازيکن با آنچه مورد نظر باشگاه بود تفاوت زيادي داشت و چون ايشان حاضر به ارائه تخفيف نبود به توافق نرسيديم. باشگاه به جباري زمان داد تا اگر در تصميمش تجديد نظرکرد به ما مراجعه کند، اما اکنون اين زمان هم به پايان رسيده و کادر فني ديگر روي بازيکن نامبرده حساب نمي کند.

به نوشته قدس؛ ماجراي تمديد قرارداد مجتبي جباري با استقلال هر سال با اما و اگرهاي زيادي همراه بوده، اما در نهايت به سرانجام رسيده و معمولاً هم باشگاه با خواسته هاي بازيکن کنار آمده است. اين بار اما به نظر مي رسد قصه همکاري پرفراز و نشيب جباري و استقلال به سرآمده و شماره هشت در فصل جديد پيراهن آبي به تن نخواهد کرد.

اين در حالي است که صمد مرفاوي به حضور جباري در استقلال اعلام نياز کرده بود و آقاي مدير عامل هم به او اطمينان داده بود جباري غير از استقلال در تيم ديگري بازي نمي کند.

سياست و شيوه واعظ آشتياني براي تمديد قرارداد بازيکنان کم و بيش در تمامي موارد جواب داد، اما طبق معمول جباري ساز مخالف کوک کرد.

شيوه کار آشتياني بدين ترتيب بود که پيشنهاد مالي باشگاه را پيش روي بازيکن مي گذاشت و براي فکر کردن روي آن و حتي مذاکره با ساير باشگاهها چند روز به او زمان مي داد. اکثر قريب به اتفاق بازيکنان پيش از پايان مهلت تعيين شده براي تمديد قرارداد مراجعه کردند، اما شايد جباري تنها بازيکني بود که پيشنهاد مالي چرب تري را در جيب داشت.

استيل آذين، تراکتورسازي، سايپا و ذوب آهن پيشنهادات خود را براي جباري ارسال کرده اند و همه آنها بيش از مبلغ مورد نظر مدير عامل استقلال به اين بازيکن پرداخت مي کنند.

اوايل هفته گذشته مرفاوي دو باره در جلسه اي حضوري به آشتياني اعلام کرد به جباري نياز دارد و چنانچه راهي براي تمديد قرارداد او باقي نمانده باشگاه بايد براي جذب محمد نوري از صباباتري تلاش کند.

48 ساعت پس از اين درخواست رسماً به مرفاوي اعلام شد جباري تمايلي براي ادامه همکاري ندارد و باشگاه صبا هم به درخواست استقلال براي جذب محمد نوري پاسخ منفي داده است. سرمربي جديد به عنوان تلاش آخر شخصاً با جباري تماس گرفت و اينجا بود که متوجه اختلاف اصلي آشتياني و جباري شد.

جباري به مرفاوي گفت؛ مبلغ درخواستي او فقط 15 ميليون با پيشنهاد آشتياني تفاوت داشته و حاضر بود به خاطر استقلال از اين ميزان هم چشم پوشي کند، اما آقاي مدير عامل به او گفته بندي در قراردادش وجود دارد که براساس آن چنانچه در طول فصل مصدوم شود برحسب مدت زمان مصدوميت از مبلغ قرارداد کاسته خواهد شد.

اين در حالي است که پزشک باشگاه سلامت جباري را تأييد و شرايط او را آماده مسابقه اعلام کرده است.

جباري به مرفاوي مي گويد به هيچ عنوان زير بار اين موضوع نمي رود و ترجيح مي دهد امسال در تيم ديگري به فوتبالش ادامه بدهد.

مرفاوي بي درنگ با آشتياني تماس مي گيرد و خواهان حذف اين بند از قرارداد مي شود، اما مدير عامل با عصبانيت به او مي گويد: شما حق نداشتيد در روند مذاکره من با بازيکن تجسس کنيد.

با اين حساب بر خلاف آنچه عنوان مي شود اختلاف جباري با استقلال بر سر مسائل مالي نبوده و بندهاي گنجانده شده در قرارداد زمينه عدم توافق را فراهم کرده است.واعظ آشتياني با اشاره به جذب کيانوش رحمتي از مرفاوي خواسته قيد جباري را بزند، حال آنکه حتي عامي ترين هوادار فوتبال هم شباهتي بين ويژگيهاي اين دو بازيکن قائل نيست.

اولين اختلاف نظر سرمربي و مديرعامل به سود مديرعامل خاتمه يافت و براي اختلافهاي آينده هم البته چنين سرنوشتي پيش بيني مي شود.