دسته‌ها
شال و روسری

خرید بازی کامپیوتر بازگشت مجدد نفت به مسير نزولي

دنياي اقتصاد در شماره امروز خود نوشت:

نگرانی در مورد بهبود اقتصادی قیمت نفت را به کمتر از 64 دلار رساند

گروه بین‌الملل- روز دوشنبه قیمت نفت به کمتر از 65 دلار در هر بشکه رسید. زیرا ارقام ناخوشایند هفته گذشته بیکاری در آمریکا و اروپا موجب نگرانی سرمایه‌گذاران درباره بهبود اقتصادی شد.

در معاملات الکترونیکی بورس نیویورک بهای نفت خام برای تحویل در ماه اوت به 82/63 دلار در هر بشکه رسید. روز پنجشنبه قیمت نفت در رقم 73/66 دلار ثابت شده بود. روز جمعه معاملات آمریکا به مناسبت روز استقلال تعطیل بود.

به دلیل آن که آمار بد اعتماد مصرف‌کننده و ارقام مشاغل در آمریکا در مورد افزایشی که از ماه مارس قیمت نفت را دو برابر کرده است تردید به وجود آورده، قیمت نفت از 73 دلار هفته گذشته کاهش یافته است.

گزارش هفته گذشته وزارت کار آمریکا نشان داد اقتصاد آمریکا در ماه ژوئن 467،000 شغل را از دست داده است. این رقم بیشتر از حد انتظار بود. نرخ بی‌کاری نیز به بالاترین رقم طی 26 سال گذشته یعنی 5/9‌درصد رسید. در ماه مه بی‌کاری در 16 کشور منطقه یورو به 5/9‌درصد رسید. این بالاترین میزان طی 10 سال گذشته است.

در دیگر معاملات بورس نیویورک قیمت بنزین برای تحویل در ماه اوت به 72/1 دلار در هر گالن رسید. نفت کوره 63/1 دلار در هر گالن معامله شد و قیمت گاز طبیعی برای تحویل در ماه اوت به 43/ 3 دلار در هر 1000 پای مکعب رسید. در لندن نفت خام برنت 74/63 دلار در هر بشکه معامله شد.