دسته‌ها
شال و روسری

خرید بازی کامپیوتر روند گسترش آنفلوآنزای خوکی: غیرقابل توقف

بلندپایه ترین مقام بهداشتی سازمان ملل در مراسم گشایش کنفرانسی در مکزیک درباره مبارزه با آنفلوآنزای خوکی گفته است که متوقف کردن روند گسترش این ویروس در جهان دیگر ممکن نیست.

به گزارش بی بی سی، مارگارت چان رئیس سازمان بهداشت جهانی افزود که انجام این نشست در شهر کنکون نشان دهنده افزایش سطح اعتماد در کشوری است که به سختی از این بیماری ضربه خورده بود.

سازمان بهداشت جهانی می گوید که اکثر موارد ابتلا به ویروس “اچ 1 ان 1” ملایم است و بسیاری از بیماران بدون کمک پزشکی بهبود می یابند.

در آغاز اجلاس کنکون، تنها بریتانیا پیشبینی کرد که تا پایان تابستان شمار موارد روزانه ابتلا به این بیماری در این کشور به 100 هزار خواهد رسید.

با نزدیک شدن دوران اوج فصل آنفلوآنزا در آمریکای جنوبی، برخی نواحی وضعیت فوق العاده اعلام کرده اند و پاراگوئه نخستین مورد مرگ ناشی از آن را گزارش داده است.

دکتر چان در سخنان آغازینش در ابتدای کنفرانس گفت: “همانطور که امروز شاهدیم، و درحالی که بیش از 100 کشور موارد بیماری را گزارش می دهند، وقتی یک ویروس قوی که باعث اپیدمی گسترده شده ظاهر شد، متوقف کردن روند گسترش آن ممکن نیست.”

وی تاکید کرد که اکثریت خیلی بزرگ بیماران تنها علائم خفیفی را تجربه می کنند و ظرف یک هفته کاملا بهبود می یابند که اغلب بدون معالجه پزشکی صورت می گیرد.

وی گفت که زنان باردار و افرادی که مشکلات جسمی عمیق تر دارند بیش از دیگران در معرض خطر عواقب ابتلا به ویروس قرار دارند و در صورت ابتلا باید تحت نظر قرار گیرند.

رهبران و کارشناسان 50 کشور جهان برای این نشست دو روزه در کنکون گرد آمده اند تا درباره راه های مقابله با این ویروس بحث کنند.

از زمانی که زنگ های خطر ابتدا در باره آنفلوآنزای خوکی به صدا در آمد دو ماه می گذرد.

ویروس “اچ 1 ان 1” از آن زمان وارد بیش از 100 کشور شده، بیش از 70 هزار نفر را آلوده کرده و جان بیش از 300 نفر را در سراسر جهان گرفته است.

اندی گالاچر خبرنگار بی بی سی در کنکون می گوید که مقام ها در کشورهای آمریکای جنوبی با نزدیک شدن اوج فصل آنفلوآنزا بیش از پیش نگران هستند.

مدارس در سراسر آرژانتین دانش آموزان را راهی خانه ها کرده اندو زنان باردار اجازه یافته اند دو هفته مرخصی بگیرند تا از ابتلا به این بیماری پرهیز کنند.

به گفته خبرنگار ما مشکل اینجاست که هنوز واکسن موثری برای آنفلوآنزای خوکی ساخته نشده است.