دسته‌ها
شال و روسری

خرید بازی کامپیوتر شمس: از رئيس جمهوري تقاضاي جدا كردن فوتسال از فوتبال را دارم

سرمربي تيم ملي فوتسال گفت: در ملاقات با رييس جمهوري تقاضاي جداسازي فوتسال از فوتبال را مطرح خواهم كرد.

حسين شمس كه در حاشيه مراسم ضيافت شام سفارت ايران براي اعضاي تيم فوتسال، با فارس در برازيليا سخن مي گفت، تصريح كرد: از اين پس به هيچ عنوان اجازه توهين به بازيكنان و اين رشته ورزشي را نمي دهم. در بازگشت به تهران در ملاقاتي با رئيس جمهوري تقاضا خواهم كرد كه فوتسال، مستقل و از فدارسيون فوتبال جدا شود.

وي اظهار داشت: زماني كه در هواپيما در انتظار پرواز قرار داشتيم به ما اعلام كردند براي 24 نفر از اعضاي تيم اعزامي به مسابقات برزيل تنها 3500 دلار بودجه در نظر گرفته اند؛ اما با تمام بي مهري ها توانستيم به فينال برسيم.

سرمربي تيم فوتسال به كنايه گفت: در طول روزهايي كه در برزيل بوديم ترس ما از اين بود كه مبادا پاي يكي از بازيكنان به چيزي برخورد كند و ما نتوانيم خسارت آن را پرداخت كنيم.

شمس تصريح كرد: مسئولان فدراسيون فوتبال به خود زحمت ندادند كه حتي به صورت تلفني سراغي از تيم بگيرند اين در حالي بود كه افراد عادي از ايران با ما تماس مي گرفتند و از نتايج تيم اظهار خرسندي مي كردند.

وي با انتقاد از مسئولان فدراسيون فوتبال خاطرنشان كرد: آقايان نشان دادند براي يك بازيكن فوتبال ارزشي بيش از كل 24 نفر از اعضاي تيم فوتسال قائل هستند چرا كه پيش از بازي تيم ملي با كره جنوبي، به هر نفر 8 هزار دلار پرداخت كردند اين در حاليست كه كل مبلغ در نظر گرفته شده براي فوتسال 3500 دلار بود و ما با شرمندگي، براي 2 هفته به هر نفر 100 دلار پرداخت كرديم.

وي با بيان اين مطلب كه بي توجهي به اين تيم سبب شد پيش از مرحله نيمه نهايي با كسري مواجه شويم، تصريح كرد: اگر مساعدت برخي از افراد دلسوز نبود، مشخص نمي شد با چه مسائلي مواجه خواهيم شد.

شمس يكي ديگر از مشكلات اين رشته ورزشي را بي توجهي صدا وسيما اعلام كرد و گفت: شبكه سوم سيما با بد قولي در پرداخت حق پخش بازي فينال 3سال پيش كاري كرد كه اعتبار ما نزد برزيلي ها خدشه دار شود و در اين دوره هم نتوانست براي مردم ايران فينال را پخش كند در حاليكه پيشتر به دليل فشارهاي مخاطبان اعلام كرده بود بازي را پخش خواهد كرد.

وي ادامه داد: 3 ساعت قبل از بازي فينال (يكشنبه ) به سفارت ايران در برازيليا نمابر ارسال كرده و خواهان مساعدت در پخش زنده فوتسال شده اند. اگر چه باز هم به دليل مشكلات، اين بازي را براي طرفداران تيم ملي فوتسال پخش نكردند.

تيم فوتسال ايران در مسابقات جايزه بزرگ برزيل(جام جهاني كوچك) به مقام نايب قهرماني دست يافت.