دسته‌ها
شال و روسری

خرید بازی کامپیوتر فدراسيون بولينگ قدرت ارزان‌ كردن ندارد

نماينده فدراسيون بولينگ و بيليارد در مسابقات انتخابي دعوت به تيم ملي بولينگ‌ گفت: فدراسيون قدرت ارزان‌ كردن تجهيزات ورزش بولينگ را ندارد.

سام سليمي امروز در گفتگو با فارس در اصفهان با اشاره به محدود بودن زمان تبليغ براي اين مسابقات‌ خاطرنشان كرد: با وجود محدود بودن زمان تبليغ به‌ منظور برگزاري مسابقات انتخابي دعوت به تيم ملي، برخلاف انتظار همگان استقبال بسيار خوبي از اين دوره مسابقات به عمل آمده است.

وي با بيان اينكه فدراسيون به ‌منظور پشتيباني و زينت بخشيدن به اين مسابقات تمام هزينه‌هاي برگزاري را پرداخت خواهد كرد، افزود: با كمك‌هاي مديريت سالن بولينگ اصفهان و مذاكرات انجام شده توسط رئيس هيئت بولينگ اصفهان با شركت سامان گستر مالك اين سالن، احتمال تخفيفي 50 درصدي براي كرايه لاين‌ها در نظر گرفته خواهد شد.

نماينده فدراسيون بولينگ و بيليارد در مسابقات انتخابي دعوت به تيم ملي بولينگ با اشاره به آينده روشن اين ورزش، بيان داشت: در اين دوره مسابقات مجموعا شش نفر به اردوي تيم ملي بولينگ اضافه خواهند شد و با انجام مسابقات در بين 18 اردو نشين، شش نفر براي حضور در مسابقات آسيايي در ويتنام انتخاب مي‌شوند.

وي در پاسخ به سئوال خبرنگار فارس مبني بر چگونگي انتخاب استان ميزبان، اظهار داشت: استان‌ها به ‌منظور ميزباني براي برگزاري مسابقات انتخابي تيم ملي بايد داراي شرايط و استانداردهاي لازم باشند تا در اين صورت بتوانند ميزباني اين مسابقات را بر عهده گيرند و اين احتمال مي‌رود كه استان اصفهان بتواند ميزبان دوباره اين مسابقات باشد.

سليمي با اشاره به گراني تجهيزات حرفه‌اي‌ ورزش‌هاي حرفه‌اي و وارداتي بودن تجهيزات وزرش بولينگ، تصريح كرد: در استان تهران تجهيزات اين ورزش يافت مي‌شود و علاقمندان براي تهيه تجهيزات شخصي اين ورزش به فروشگاه‌هاي تخصصي بولينگ در باشگاه‌هاي بولينگ مراجعه مي‌كنند.

وي با بيان اينكه فدراسيون قدرت ارزان‌ كردن تجهيزات ورزش بولينگ را ندارد، خاطرنشان كرد: هزينه وارد كردن تجهيزات اين ورزش علاوه بر هزينه گمرك، مبلغ ناچيز است اما هزينه حمل و نقل و هزينه‌هاي جانبي براي جابه‌جايي آن تا فروش، نرخ خريد اين تجهيزات را افزايش مي‌دهد.

نماينده فدراسيون بولينگ و بيليارد در مسابقات انتخابي دعوت به تيم ملي بولينگ با اشاره به نوپا بودن اين ورزش در ايران، اظهار داشت: تنها حدود چهار سال است كه در اين ورزش هشت ساله حرف‌ها به عمل تبديل شده و در حال حاضر سالن‌هاي متعددي در حال احداث هستند كه با آغاز بهره‌برداري از اين سالن‌‌‌ها، ورزش بولينگ توسعه چشمگيري پيدا خواهد كرد.

وي با بيان اينكه منشا بالا بودن قيمت‌ استفاده از باشگاه‌هاي بولينگ، سياستگذاري در بخش خصوصي است، بيان داشت: با توجه به سياستگذاري در بخش خصوصي و توجيحات اقتصادي باشگاه‌ها به ‌منظور در‌آمدزايي، هزينه استفاده از اين باشگاه‌ها بالا مي‌رود و فدراسيون تنها مي‌تواند در مواردي نظارتي قانوني داشته باشد.