دسته‌ها
شال و روسری

خرید بازی کامپیوتر فوتبالی‏ها برده سیاسیون

عضو كانون مربيان ايران گفت: وقتي آدم‌هاي فو‌تبالي به دليل ضعف، برده سياسيون مي‌شوند، سياست به خود اجازه مي‌دهد از اين ورزش به نفع خود سوءاستفاده كند.

بهمن فروتن امروز در حاشيه پنجمين دوره آموزش مربيگري در آران و بيدگل در گفتگو با فارس در كاشان بزرگ‌ترين مشكل فوتبال را ناكارائي آن دانست و افزود: فوتبال ايران به دليل عدم ثبات در تمام سطوح خود دچار عقب ماندگي شده و كارايي مفهومي در اين ورزش ندارد.

وي حضور دلال‌ها در فوتبال كشور را چالش بزرگ اين ورزش دانست و تصريح كرد: دلال‌ها هستند كه تصميم مي‌گيرند مربيان و بازيكنان چگونه در تيم‌ها جابه‌جا شوند و براي آنها برنامه درازمدت معنايي ندارد.

عضو كانون مربيان ايران عدم راهيبابي تيم ملي به جام جهاني را واقعيت تلخ فوتبال ايران ذكر و خاطر‌نشان كرد: به دليل نابساماني در اين فوتبال معلوم نيست در دوره بعدي چه نتايجي در انتظار فوتبال كشور ما باشد.

فروتن حذف تيم‌هاي ليگ برتر از جام باشگاه‌هاي آسيا، عدم موفقيت تيم ملي در صعود به جام جهاني و مطابق آن وعده‌هاي مسئولان فدراسيون فوتبال براي سال‌هاي آينده را ناشي از عدم شناخت آنها از واقعيات فوتبال كشور دانست.

وي با فرسايشي دانستن ليگ برتر فوتبال ايران افزود: امروز در اين ليگ ارزش افزوده‌اي وجود ندارد و جاي تعجب نيست كه در پايان هر فصل بازيكنان به صورت گروهي در حال جابه‌جا شدن بين باشگاه‌ها هستند.

عضو كانون مربيان ايران تاكيد كرد: اگر فوتبال ايران به همين صورت حركت كند، به سرنوشت كشورهايي چون برمه‌، مالزي و هند دچار مي‌شود.

فروتن با اشاره به حضور مربيان متوسط داخلي و ضعيف خارجي در ليگ كشور افزود: اگر به سير تحول بازيكنان فوتبال كشور دقت كنيم، شاهد رشد استعدادها به صورت خودرو و اوج گرفتن آنها در ليگ و سپس از بين رفتشان در اين مقطع هستيم.

وي يادآور شد: فوتبال ايران اين ظرفيت را دارد كه حتي قهرمان جهان شود اما به دليل ناكارآمدي مديريت اين توان و استعداد ظهور نمي‌يابد.