دسته‌ها
شال و روسری

خرید بازی کامپیوتر مصايب تفكر ژياني!

جوانان بسكتبال به آنگولا باختند. باز مثل شكست برابر مصر. جلو بوديم، عقب افتاديم و باختيم. در نيوزيلند چه خبر است؟ متاسفانه نفرستادن خبرنگار از سوي فدراسيون و نبود اطلاع‌رساني صحيح، باعث شده اطلاع دقيقي از تيم جوانان در بازي‌هاي جهاني نداشته باشيم.

به نوشته جام جم؛ تيم جوانان در بازي با آنگولا نيمه اول، 34 بر 25 پيش افتاد اما در پايان، بازي را 62 بر 53 تقديم حريف آفريقايي كرد. با اين شكست، بايد بازي پانزدهمي را با سوريه برگزار كنيم؛ تيمي كه اميدوار بوديم رقابت‌هاي نيوزيلند را بين 12 تيم دنبال كند، حالا در نقطه‌اي ايستاده كه شايستگي‌هايي بيش از اين داشته است.

به نظر مي‌رسد، شرايط روحي بازيكنان روبه‌راه نيست. اگر دقت كنيم، مي‌بينيم اين تيم بازي با مصر يا آنگولا را در نيمه اول برده اما چرا در نيمه دوم بازي را وا داده است؟ كادر فني چه وظايفي دارد؟ تفكر ژياني( !تعبير سرمربي تيم از تيم ايران) در بازي‌هاي اين مرحله هم كار خودش را كرده و تيم وقتي تحت‌فشار حريفان قرار مي‌گيرد، نمي‌تواند درست تصميم بگيرد و خوب عمل كند.

در نيمه دوم معمولا دست تيم ايران باز مي‌شود و بدون تغيير تاكتيك نمي‌توانيم كاري از پيش ببريم و فقط منتظر بروز استعدادهاي فردي هستيم كه اين عامل هم راهگشا نيست.

در بازي‌هاي ايران آن‌طور كه آمار مشخص كرده، بازي انفرادي و خلاقيت بازيكناني مثل ارسلان كاظمي و عماد سلماني حرف اول و آخر را مي‌زند. كاظمي در بازي با آنگولا 19 امتياز آورد و 20 بار اقدام به ريباند كرد. در حالي كه بازيكنان كلاسيك مثل شيرجنگ با درصد پرتاب‌هاي موثر 3 امتيازي در 4 بازي ايران هنوز نقش خود را پيدا نكرده است.

بازيكني مثل فربد فرمان از نظر روحي بايد تقويت شود اما با مشاهده آمار متوجه مي‌شويم او هم دچار مشكلاتي در بازي‌هاي نيوزيلند است. در بازي با آنگولا آمار پرتاب‌هاي 3 امتيازي و 2 امتيازي ما تاسفبار است و همين مساله نداشتن برنامه مشخص تيمي و شرايط روحي نامطلوب بازيكنان را بيشتر تاييد مي‌كند.