دسته‌ها
شال و روسری

خرید بازی کامپیوتر نامه‌ خداحافظي مهدوي‌كيا از تيم ملي+عکس

مهدي مهدوي‌كيا در نامه‌اي به طور رسمي از حضور در تيم ملي فوتبال ايران خداحافظي كرد.

به گزارش ايسنا، در اين نامه كه در وب سايت شخصي‌ مهدوي كيا انتشار يافته است، كاپيتان تيم ملي از دلايلش براي خداحافظي از تيم ملي گفته است.

او عنوان كرده قصد دارد به بازيكنان جوانتر شانس حضور در تيم ملي را بدهد و براي تيم ملي ايران در آينده آرزوي بهترين‌ها را دارد.

بازيكن 32 ساله اينتراخت فرانكفورت در اين نامه همچنين از خانواده‌ و هواداران، همبازيان و مربيان و البته تمام كساني كه به او كمك كرده‌اند، تشكر كرده است.

به نام پروردگار يكتا

با درود بر مردم با فرهنگ و متمدن ايران در سراسر دنيا

در ابتدا با شما سخن مي‌گويم كه در همه حال و همواره حامي و پشتيبان تيم ملي و بازيكنان آن بوده ايد و در تمامي پيروزي‌ها و شكست‌ها در كنار ما و در غم‌ها و شادي‌هاي يكديگر شريك بوده‌ايم، با پيروزي‌هاي تيم ملي اشك شوق و با شكست‌ها گريسته‌ايد.

تلاش براي سربلندي ايران و به وجود آوردن لحظات شاد و زيبا براي شما، از وظايف اصلي من و همبازيانم در طول اين سال‌ها بوده است، اما از جهت شكست‌ها و لحظات بدي كه در ذهن شما نشانده‌ايم، به نوبه خود از همه شما عذرخواهي مي‌كنم و براي تك تك شما عزيزان آرزوي سلامتي و موفقيت در راه رسيدن به اهداف‌تان را دارم.

اولين باري كه با پيراهن تيم ملي به ميدان رفتم را فراموش نخواهم كرد و مدت حضورم در تيم ملي از بهترين زمان عمرم به حساب مي‌آيد، از آنجا كه در عمل به جوانگرايي اعتقاد خاصي داشته‌ام و به همين دليل از شركت در بسياري از بازي‌هاي ملي به خاطر حضور جوانان و تجربه‌اندوزي آنان، صرفنظر كرده‌ام، زمان را مناسب مي‌بينم كه براي هميشه از فوتبال ملي كناره گيري كرده تا اين جوانان برومند و توانا در سال‌هاي آينده افتخارات بي‌شماري را براي ايران به ارمغان آورند.

آرزوي موفقيت مي‌كنم براي تيمي كه هميشه عاشقانه دوستش داشته‌ام و براي سربلندي‌اش تلاش كرده‌ام و از اين به بعد عنوان هوادار و حامي، بازي‌هاي تيم ملي را دنبال خواهم كرد.

از مربيان عزيزم، بازيكناني كه در طول اين سال‌ها در تيم ملي همبازي بوده ايم و هميشه از دوستان خوب من هستند، از تمامي عزيزاني كه در طول اين سال‌ها افتخار همكاري با آنها در تيم ملي را داشته‌ام، از مطبوعات و رسانه‌هاي ورزشي كه هميشه سعي كرده‌ام احترام متقابلي بين ما باشد، از همه شما صميمانه تشكر و قدرداني مي‌كنم.

از تك تك اعضاي خانواده‌ام، دوستان خوبم در سراسر دنيا كه همواره مرا ياري كرده‌اند، از همسرم و دختر عزيزم كه در طول اين سال‌ها به علت حضورم در اردوها و مسابقات بيشتر اوقات را تنها بوده‌اند و سهم بزرگي در موفقيت‌هاي من داشته‌اند صميمانه تشكر و قدرداني مي‌كنم و در پايان بعد از هفته‌ها سكوت لازم مي‌دانم كه نسبت به دو نكته اظهار نظر كرده و بعد از اين هيچ اظهارنظر و مصاحبه‌اي در مورد تيم ملي و فوتبال ايران انجام نخواهم داد.

اول آن كه همه مي‌دانيم با راه نيافتن تيم ملي به جام جهاني و حذف نمايندگان فوتبال ما از جام باشگاه‌هاي آسيا، زنگ خطر براي فوتبال ايران به صدا در آمده است.

از تمامي پيشكسوتان و اهالي فوتبال كه در فوتبال اين مملكت زحمت كشيده‌اند و دلشان براي فوتبال ايران مي‌سوزد، درخواست مي‌كنم دست به دست هم داده و با همت و تلاش و دور انديشي شرايطي را به وجود آوريد تا فوتبال ايران به جايگاهي كه استحقاقش را دارد، باز گردد و از مسوولين فوتبال كشور و افرادي كه به هر نحوي در اداره فوتبال ايران نقشي دارند، خواهش مي‌كنم به جاي نامه‌نگاري و پيگيري مسايلي كه اصولا از وظايف آنها به شمار نمي‌رود، به دنبال اجراي طرحي منظم و دقيق و دراز مدت همراه با امكانات لازم براي فوتبال ايران باشند، به مانند ديگر كشورهاي آسيايي كه در فوتبال در حال پيشرفت هستند، تا در آينده شاهد شكوفايي و درخشش فوتبال ايران در سطح آسيا و جهان باشيم.

كلام آخرم خطاب به افرادي است كه بازيكنان ملي را وطن‌فروش! خوانده‌اند:

شما با ارائه كدام مدرك و با چه جراتي به خود اجازه مي‌دهيد در مورد بازيكنان ملي اين گونه قضاوت كنيد.

بازيكناني كه در طول اين سال‌ها با كوچك‌ترين چشم داشتي با تحمل اردوهاي سخت و طاقت فرسا و فشارهاي روحي و رواني ناشي از بازي‌هاي مهم و سرنوشت ساز ملي و تحمل دوري از خانواده‌هايشان، تنها به دنبال كسب افتخار براي وطن و مردم‌شان بوده‌اند و تلاش نموده‌اند در تمامي مسابقات آسيايي و جهاني و ليگ‌هاي معتبر اروپايي از اعتبار ايران و فوتبال ايران دفاع كنند.

بازيكنان ملي همه اين تلاش‌ها را نكرده‌اند كه حالا شما افراد اندك آنها را با اين القاب ناشايست بخوانيد.

توصيه مي‌كنم، شب هنگام كه سر بر بالين مي‌گذاريد، كمي به شرف و وجدان فكر كنيد تا فردا روز قبل از بيان هر مطلبي اين دو ارزش انساني كه در وجود هر انساني بايد پيدا شود، را مد نظر قرار داده و از اين به بعد بازيكنان ملي را با القابي كه شايسته آنهاست بخوانيد.

كارنامه ما در راه به دست آوردن عزت و افتخار براي وطن و مردم داراي نمرات خوب و بد بسياري است، اما هرچه هست روشن است، از شما تقاضا دارم با ارائه نام و كارنامه خود، به ما اين افتخار را بدهيد تا با ورق زدن كارنامه درخشان و زرين وطن پرستي‌تان، ما نيز مقداري بر وطن پرستي خود بيفزاييم، گر چه معتقدم مردم به خوبي بين ما وطن‌فروشان و شما وطن‌پرستان قضاوت خواهند كرد.

بازيكنان تيم ملي هميشه سعي كرده‌اند، نماينده شايسته‌اي براي مردم كشورشان باشند. از اين رو در ميادين جوانمردانه حضور پيدا كرده‌اند و تخلفات كمي را مرتكب شده‌اند، گر چه بسياري از بازي‌ها را باخته‌ايم، ولي اخلاق را فراموش نكرده ايم.

در اين دوره نيز تيم ما كمترين تخلفات را داشت و به عنوان كاپيتان تيم از تك تك بازيكنان متشكرم و از آنها دفاع مي‌كنم.

لازم به ذكر است كه بررسي تخلفات در بازي‌هاي بين‌المللي فوتبال فقط بر عهده فدراسيون فوتبال جهاني فيفاست و نه هيچ فرد و سازمان ديگري.

با آرزوي سلامتي و موفقيت براي همه ايرانيان.