دسته‌ها
شال و روسری

خرید بازی کامپیوتر تابش: لباس شخصي‌ها را مي‌شناسند

«وزراي اطلاعات و كشور از توضيح سر باز زدند»، «لباس‌شخصي‌ها دانشجويان را به پليس تحويل داده‌اند»، «چرا در ميان بازداشتي‌ها لباس شخصي ديده نمي‌شود؟» از جمله محورهاي انتقادات فراكسيون خط امام به مسئولان امنيتي كشور در جريان ناآرامي‌هاي پس از انتخابات است. محمدرضا تابش، دبير فراكسيون اقليت در تشريح اقدامات و پيگيري‌هاي اين فراكسيون براي ريشه‌يابي ناآرامي‌هاي اخير و رسيدگي به وضعيت بازداشت‌شدگان با انتقاد به اقدامات مسئولان امنيتي كشور به احمدي‌نژاد توصيه كرد تا به وظيفه‌اش براي اجراي قانون عمل كند.
عدالت قرباني مصلحت شدتابش، دبير فراكسيون اقليت در تشريح اقدامات نمايندگان اصلاح‌طلب درباره حوادث پس از انتخابات گفت: انتظار اين بود که در سالروز ولادت مظهر عدالت امام علي(ع) شرايط به گونه‌اي فراهم شود تا جامعه طراوت و شادابي لازم را بازيابد و شرايط براي بازگشت تدريجي وفاق جمعي و هم‌انديشي براي گذر از بحران ايجاد شده و ايجاد اعتمادملي مهيا شود. نماينده اردکان افزود: به ‌رغم اين انتظار شاهد بوديم که متاسفانه در جريانات پس از انتخابات، عدالت در پيشگاه مصلحت قرباني شد و اقدامات خلاف قانون و شرع که با مباني جمهوري اسلامي منافات داشت صورت گرفت و محوري‌ترين آن که استقرار عدالت و دفاع از حقوق و خواست آحاد ملت بود به فراموشي سپرده شد.
وزراي اطلاعات و كشور از توضيح سر باز زدندتابش با بيان اينکه اين فراکسيون درباره حوادث پس از انتخابات رياست‌جمهوري رايزني‌هاي متعددي داشت تا به بازگشت اعتماد عمومي به جامعه کمک کند، بخشي از اين اقدامات را براي آگاهي ملت ايران بيان کرد. دبيرکل فراکسيون خط امام با اشاره به حوادث کوي دانشگاه و حمله به مجتمع‌هاي مسکوني مردم، از جمله مجتمع مسکوني نمايندگان در مجلس شوراي اسلامي و دستگيري فعالان برجسته سياسي، گفت: تذکرات و پرسش‌های متعددي از وزراي اطلاعات، کشور، دادگستري، علوم و ارتباطات مطرح شد. وي يادآور شد: متاسفانه، وزراي اطلاعات و کشور برخلاف صراحت قانون از حضور در کميسيون امنيت ملي سر باز زدند و توضيحات وزير دادگستري نيز قانع‌کننده نبود.
براي رسيدگي به وضعيت بازداشت‌شدگان به شاهرودي نامه نوشتيمنماينده اردکان افزود: پس از اصرار نمايندگان مردم مبني بر آنکه دستگيرشدگان اين حوادث از حقوق اوليه قانوني محروم مانده‌اند، مقرر شد تا پرسش از وزراي کشور و اطلاعات جهت طرح به صحن علني مجلس ارجاع شود و در حوزه قضايي نيز امکان بازديد از زندان‌ها و ديدار با بازداشت‌شدگان و گفت‌وگو با دادستان فراهم آيد و در صورت عدم رفع ابهام براي نمايندگان سوال در صحن پيگيري شود. تابش ادامه داد: ما به منظور پيگيري حقوق حقه ملت، در نامه‌اي از رياست قوه قضائيه خواستيم تا امکان ديدار نمايندگان با بازداشت‌شدگان و اطلاع از وضعيت نگهداري آنها و همچنين چگونگي رعايت حقوق شهروندي آنها فراهم آيد. به گفته دبيرکل فراکسيون خط امام، ‌هاشمي‌شاهرودي اين درخواست را به دري نجف‌آبادي دادستان کل کشور و عضو کميته ويژه اين حوادث در قوه قضائيه ارجاع داد.
چرا در ميان بازداشتي‌ها لباس شخصي ديده نمي‌شود؟وي ابراز اميدواري کرد که هر چه زودتر تمهيدات لازم برای تحقق اين خواست نمايندگان فراهم آيد و خانواده‌هاي بازداشت‌شدگان از نگراني‌هاي بحق درآيند. تابش افزود: درباره پرونده تاسف‌بار کوي دانشگاه که منجر به تکرر رويدادي تلخ در عرصه علم و فرهنگ شد، کميته‌اي از سوي رئيس مجلس تشکيل شد و گزارش کميته نيز تدوين شده و متاسفانه حاوي نکات و مسائلي است که مي‌بايست هرچه زودتر نسبت به آن چاره‌انديشي شود.
نظامي‌ها، لباس شخصي‌ها را مي‌شناسنددبيرکل فراکسيون خط امام (ره)مجلس با اشاره به نشست‌هايي که اعضاي اين فراکسيون با اين هيات داشته‌اند، افزود: به نظر مي‌رسد اگر نگوييم هماهنگي اما شواهد و قرائني به دست آمده که حکايت از آن دارد که نيروهاي نظامي و انتظامي، لباس شخصي‌ها را مي‌شناسند که دو مساله اين قرينه را تقويت مي‌کند. وي درباره حوادث كوي دانشگاه گفت: چرا آن شب که متجاوز از يکصد دانشجو بازداشت شدند در ميان بازداشتي‌ها يک نفر لباس شخصي هم ديده نمي‌شود.
لباس شخصي‌ها دانشجويان را به پليس تحويل داده‌اندنماينده اردکان افزود: مساله دوم آنکه بنا به گفته شاهدان عيني، لباس شخصي‌ها به عنوان نيروهاي عمل‌کننده، دانشجويان را دستگير و بيرون کوي به نيروهاي پليس تحويل مي‌دادند. تابش تأکيد کرد: ما اميدواريم کميته تعيين شده از طرف رياست مجلس، با همکاري ساير دستگاه‌هاي ذي‌ربط، مسببين حمله به کوي دانشگاه تهران و ديگر دانشگاه‌ها را معرفي و مجازات کنند تا ساحت علم و انديشه براي هميشه از اين ترک‌تازي‌ها و اقدامات خودسرانه که قلب ملت و به ویژه دانشگاهيان را به درد آورده مصون و محفوظ بماند.
ديدار با خانواده‌هاي بازداشت‌شدگانوي اقدام ديگر فراکسيون خط امام در خصوص حوادث بعد از انتخابات را برگزاري نشست مشترک نمايندگان عضو اين فراکسيون و خانواده‌هاي تني چند از فعالان سياسي، دانشجويان، روزنامه‌نگاران و ديگر اقشار مردم که در اين حوادث دستگير شدند، عنوان کرد. دبيرکل فراکسيون خط امام خاطرنشان كرد: پس از اين نشست، فراکسيون، نگراني‌ها و دغدغه‌هاي خانواده‌هاي بازداشت‌شدگان اخير به رئيس و نايب‌رئيس مجلس و دادستان تهران منتقل نمود و مقرر شد که تسهيلات قانوني مورد تقاضاي خانواده‌هاي زندانيان فراهم شود.
احمدي‌نژاد واکنش نشان دهدتابش در بخش ديگري از سخنانش خطاب به احمدي‌نژاد به عنوان رئيس دولت نهم گفت: فراکسيون اقليت از احمدي‌نژاد که وظيفه نظارت بر حسن اجراي قانون اساسي را عهده‌دار است و در دادن متذکرات متعدد و مکرر به مجلس مبني بر رعايت قانون سابقه‌اي طولاني دارد، مي‌خواهد تا در مقطع حساس کنوني که بسياري از اصول قانون اساسي در رویارویی با ملت و فعالان سياسي نقض شده است، واکنش نشان داده و از حقوق آحاد ملت دفاع کند. وي تأکيد کرد: تاريخ دوگانگي ما در برخورد با قضاياي گوناگون را در حافظه خود ثبت خواهد کرد. تاريخ روزي بي‌رحمانه در مورد ما قضاوت خواهد کرد که ايرانيان تابعه يا همکار با دولت انگلستان در فاصله چند روز آزاد مي‌شوند اما فعالان سياسي ايران که روزگاري در منصب وزير، معاون وزير، نايب‌رئيس يا نماينده مجلس بوده‌اند و يا فعالان دانشجويي، جوانان و ديگر آحاد ملت، روزها در بدترين شرايط در بند نگهداري شدند و کمترين حقوق شهروندي آنها که تماس با خانواده‌ و يا دسترسي به امکانات اوليه همچون دارو بوده است، بعضا با مشکلات جدي روبه‌رو شد.
مقابله با كجروي‌ها را وظيفه خود مي‌دانيمدبيرکل فراکسيون خط امام همچنين تصريح کرد: ما وظيفه خود مي‌دانيم تا در راستای صيانت از قانون اساسي و دفاع از حقوق مردم از هيچ کوششي فروگذار نکرده و با کجروي‌ها، بداخلاقي‌ها و اعمال خلاف شرع و قانون که به نام دفاع از دين و نظام صورت مي‌گيرد مقابله کنيم و همواره بر مدار اعتدال و منطق و قانون حرکت نموده و آموزه‌هاي ديني و اخلاقي را نصب‌العين حرکت و رفتار خود قرار دهيم. وي با اشاره به ديدار اخير نمايندگان ملت با رهبر معظم انقلاب، افزود: ما بيانات رهبري انقلاب در دیدار اخير در دفاع از آزادي عمل نمايندگان براي ايفاي مسئوليت قانوني را نصب‌العين خود قرار داده و بر انجام اين رسالت سنگين، مصمم‌تر از گذشته گام خواهيم برداشت.
از بازداشت‌شدگان و اتهاماتشان آمار دقيق تهيه مي‌كنيمتابش در حالي اقدامات نزدیک به سه هفته‌اي فراكسيون متبوعش درباره ناآرامي‌هاي اخير را تشريح كرد كه اين فراكسيون در گامي فراتر از بررسي‌هاي صورت گرفته‌اش در نظر دارد، آمار دقيقي از بازداشت‌شدگان و اتهامات آنها را تهيه كند. در همين راستا رئيس كميته سياسي فراكسيون خط امام با اشاره به تشكيل كميته‌اي جهت پيگيري وضعيت بازداشت‌شدگان اخير از سوي اين فراكسيون گفت: اين كميته با مسئولان و مقامات رسمي قوه قضائيه كه در حل اين مشكل مي‌توانند موثر باشند ديدارهايي را خواهد داشت. جمشيد انصاري با اشاره به طرح اين موضوع در جلسه‌ مجمع عمومي فراكسيون خط امام(ره) مجلس گفت: كميته پيگير وضعيت بازداشت‌شدگان به عنوان يكي از سه وظيفه‌اي كه براي آن مشخص شده است، قرار است با كمك خانواده اين افراد و مراجع مسئول، دادستاني و دستگاه‌هاي امنيتي و انتظامي، نسبت به تهيه آمار دقيق‌تري از اين افراد و نحوه دستگيري‌شان و اتهامات وارده به آنها اقدام كند. نماينده زنجان گفت: همچنين پس از دیداري كه اين كميته با مسئولاني از قوه قضائيه و دیگر مقامات مؤثر در اين قضيه خواهد داشت، اطلاع‌رساني‌هاي لازم را انجام خواهد داد. رئيس كميته سياسي فراكسيون خط امام با تأكيد بر لزوم تشكيل يك كابينه قوي از سوي دولت دهم خاطرنشان كرد: با توجه به اينكه يك دوره چهار ساله از عملكرد دولت گذشته است، ارزيابي‌هاي دقيقي از عملكرد تك تك وزرا و واقعيات موجود در اين دوره وجود دارد كه رئيس دولت بايد بر پایه اين قضايا تصميم‌گيري كند.
دولت و قوه‌ قضائيه بازداشت‌شدگان بي‌گناه را آزاد کنندهرچند كه رسيدگي به وضعيت بازداشت‌شدگان اخير از سوي فراكسيون اصلاح‌طلبان كه در اقليت مجلس قرار گرفته‌اند با حساسيت ويژه‌اي دنبال مي‌شود، اصولگرايان مجلس نيز هرچند كه قاطعانه در اين حوزه وارد نشده‌اند، اما جسته و گريخته بر روشن شدن هرچه زودتر وضعيت بازداشت‌شدگان تأكيد مي‌كنند. در همين راستا نايب ‌رئيس کميسيون امنيت ملي و سياست خارجي با اعلام به تعويق افتادن ديدارها و پيگيري‌هاي اين کميسيون درباره رخدادهای اخير، خواستار آن شد که قوه مجريه و قوه قضائيه، هرچه سريع‌تر زمينه آزادي کساني که بي‌گناه بوده و هم اکنون در بازداشت هستند را فراهم نمايند. حسين سبحاني‌نيا افزود: قوه مجريه و قوه قضائيه بايد از اين فرصت استفاده کرده و هرچه سريع‌تر زمينه آزادي کساني را که بي‌گناه بوده و هم اکنون در بازداشتند، فراهم آورد تا خانواده‌هايشان هم از نگراني درآيند.
منبع: اعتماد ملی