دسته‌ها
شال و روسری

خرید بازی کامپیوتر تشییع «شهید حجاب» به تظاهرات تبدیل شد + عكس

مراسم تشییع جنازه «مروه الشربینی» که رسانه‌های مصری او را «شهید حجاب» خوانده‌اند، در قاهره تبدیل به تظاهرات سیاسی علیه آلمان شد.
به گزارش خبرنگار «»، این زن مصری، چند روز پیش در دادگاه مورد حمله یك آلمانی روسی‌الاصل به نام «آلیكس دبلیو» 28 ساله قرار گرفت و كشته شد و در تشییع جنازه او كه هزاران نفر از مردم و چند تن از وزیران دولت مصر شركت داشتند، مردم شعارهای مرگ بر آلمان سر دادند كه با دخالت پلیس، تشییع كنندگان پراکنده شدند.
پیش از این، «جودکی»، یکی از کاربران «»، این‌گونه ماجرا را برای خوانندگان روایت کرده بود که: من در شهر درسدن در آلمان زندگی می‌کنم. چهار روز پیش در این شهر اتفاقی افتاد که قلب هر انسانی را به درد می‌آورد، ولی متأسفانه، این خبر درست و آن گونه که شایسته بود، بازتاب داده نشد.
خانم مسلمان 32 ساله آبستنی که به علت با حجاب بودن مورد توهین جوان بی‌ادبی قرار گرفته بود و به همراه همسر و پسر خردسالش برای شکایت در دادگاه حاضر شده بود، مورد حمله متهم قرار گرفت و جلوی چشم فرزند خردسالش، همسر، قاضی پرونده و دیگر کارکنان دادگاه به طرز فجیعی با چاقو به قتل رسیدند.
متأسفانه، همسر وی نیز که به دفاع از او برخاسته بود، به اشتباه مورد شلیک پلیس قرار گرفته و اکنون در شرایطی بحرانی در بیمارستان است. همچنین بچه خردسالشان که شاهد این ماجرای فجیع بوده، برای معالجه تحت نظر روانشناس است.
در همین باره، روزنامه «الاخبار» هم نوشت: تنها گناه این هموطن، حجاب او بود و او كه نتوانسته بود، متلك‌های این جوان نژادپرست جانی را تحمل كند با او درگیر شده بود.
«مروه»، همسر وابسته فرهنگی مصر در یكی از دانشگاه‌های آلمان بود و در یك دادگاه درجه دو در ایالت درسن آلمان در حال پاسخگویی به قاضی بود كه مورد حمله آلیكس قرار گرفته و با هجده ضربه چاقو در دم جان باخت.
این خانواده مسلمان اهل مصر هستند و برای انجام تز دکترای خود به آلمان آمده بودند و تنها گناهشان با روسری بودن این خواهر مسلمان بوده است.گفتنی است چند روز پیش نیز رسانه های ترکیه در خبری نوشتند که ، «اینور تزگان»  دختر سی ساله ترکیه ای ، شش ساعت تمام بدون ارائه هیچ نوع کمک اولیه ای از جانب پزشکان در بیمارستان دانشکده پزشکی شهر آنکار به حال خود رها شده و این موضوع باعث شد در همان وضعیت جان دهد ؛ این پزشکان با اظهار این مطلب که حجاب مادرش به او اجازه ورود به بیمارستان را نمی دهد، معالجه وی را نپذیرفتنداین نوع برخورد با افراد محجبه که جدای از محرومیت‌های اجتماعی و خدماتی در برخی کشورها، اکنون بهایی به ارزش جانشان را از آنها می‌گیرد، موضوعي نگران کننده است که ممکن است در آینده منجر به بروز خشونت‌ها و عداوت‌های بیشتری میان مسلمانان و افراطیون ديگر ادیان شود، بنابراین شکل‌گیری نهادهای بین‌المللی غیردولتی، برای تبیین این موضوع امری ضروری به نظر می‌رسد.