دسته‌ها
شال و روسری

خرید بازی کامپیوتر تعطيلي غير منتظره بانكها و سرگرداني مردم

تعطيلي پيش بيني نشده تهران طي امروز و فردا جداي از شرايط نامطلوب هوايي اگر چه براي برخي خوشحال كننده بود اما خود در برخي موارداز جمله انجام امور بانكي مشكل ساز شد و مردم را با نوعي بلاتكليفي مواجه كرد.

به گزارش خبرگزاري فارس با تعطيلي پيش بيني نشده 2 روزه بانكها ، مردم،كسبه و بازاريان دچار مشكل و سرگرداني شدند و انجام امور بانكي آنها بر زمين ماند.

محسن قديري در حالي كه سعي مي كرد از عابربانك پول برداشت كند، گفت: برخي از مردم كه معاملاتي از قبل انجام داده و چكهايي در موعد مقرر صادر يا دريافت كرده‌اند، در اين تعطيلات پيش بيني نشده دچار بلاتكليفي و مشكل مي شوند.

وي گفت: مردمي هم كه سررسيد اقساط آنها مربوط به روزهاي 16 و 17 تيرماه است، با توجه به تعطيلي پيش بيني نشده اين روز دچار مشكل شده‌ به دليل تاخير در پرداخت اقساط مجبور به پرداخت جريمه خواهند شد.

يكي از شهروندان نيز در اين ارتباط گفت: مسافراني كه به دليل داشتن كار تجاري يا اداري در تهران حضور پيدا كرده‌اند، چگونه مي‌توانند بدون بانك و تعطيلي ادارات به كارهاي خود بپردازند.

وي ادامه داد: اگر دستگاه خودپرداز كارت آنها را به هر دليلي ضبط كند، براي دريافت آن بايد تا شنبه هفته آينده صبر كنند يا بار ديگر به تهران مراجعه نمايند.

علي ياري نيز در اين رابطه گفت:بانكها از جمله موسساتي هستند كه مردم با آنها بصورت روزمره كار دارند به همين خاطر نمي توان همه درها را به روي مردم بست.

وي افزود : بهتر است در چنين شرايطي بانكها و مسولين بانكي شعب كشيك معرفي كنند تا مردم دچار مشكل نشوند .
شاپور عباسي نيز در ارتباط با اين موضوع به خبرنگار فارس اظهارداشت:در چنين شرايطي كه از قبل برنامه ريزي نشده تكليف مردم چيست؟اگر كسي بيمار داشت و نياز فوري به پول پيدا كرد بايد چكار كند؟مسافراني كه در شهرستانها مانده اند و به مشكل برخورد كرده اند و پول نياز دارند بايد چكاركنند؟

وي گفت:بايد سيستم بانكي براي چنين مواقعي برنامه ريزي كند تا مشكلات مردم و نياز آنها رفع شود.

به گزارش فارس، بانكها امروزه با گسترش خدمات در زندگي روزمره شهروندان تاثير فراواني دارند و هرگونه تعطيلي غير منتظره مراجعان بانكها را سرگردان مي‌كند.

اكثر داد و ستدها در بازار نيز به بانكها ختم مي شود ، تعطيلي اين واحدها به كاهش حجم داد و ستد در بازار مي‌انجامد و از طرفي تعطيلي پياپي باعث خروج جمعيت قابل توجهي از شهر و كاهش تقاضا در كالاها و اقلام خوراكي و ميوه مي‌شود.

عبداللهي در اين خصوص به خبرنگار ما گفت: به محض تعطيلي يكي دو روزه، اكثر شهرستانيهاي مقيم تهران قصد مسافرت مي‌كنند اما با بسته بودن بانكها امكان برداشت پول از حسابهاي غير كارتي وجود ندارد.

وي گفت: برخي از مردم داراي چك با سررسيد مشخص هستند كه به ازاي هر روز تعطيلي شبكه بانكي برنامه‌ريزي آنها به تاخير مي‌افتد.

برخي از شهروندان نيز به باز بودن شعب كشيك برخي از بانك‌ها در روزهاي تعطيل اشاره كردند و از مسئولان خواستار عملي شدن اين خواسته شدند.

بر اساس اين گزاش كسبه شهر و كساني كه به نوعي با بانك‌ها در تبادل هستند نيز از وضعيت موجود احساس نارضايتي كرده و اين وضعيت را براي انجام امور اقتصادي و روزمره خود مشكل ساز دانستند.

مشكل چك‌هاي صادر شده از سوي خريداران و وصول آنها در موعد تعطيلات توسط فروشندگان مورد ديگري است كه مردم به آن اشاره مي‌كنند ، اين امر تقريباً امور اقتصادي بازار را مختل كرده است.
بنابر اين گزارش مسئولان پولي و مالي كشور بايد تدابيري را اتخاذ كنند تا در موارد مشابه، حداقل شعب كشيك بانك‌ها، براي ارائه خدمات به مردم آماده باشند تا از سرگرداني و بلاتكليفي انها جلوگيري شود.