دسته‌ها
شال و روسری

خرید بازی کامپیوتر تهرانی ها تهران را ترک کردند

در پی افزایش 9 برابری ذرات معلق هوای تهران و شدت گرفتن آلودگی هوا در پایتخت بسیاری از شهروندان تهرانی که امکان سفر به مناطق خوش آب و هوای ایران را دارند از بعد از ظهر روز گذشته پایتخت را ترک کردند.

به گزارش خبرنگارمهر ، بسیاری ازخانواده های تهرانی با مشاهده گرد و غبار فزاینده در هوای پایتخت به قصد اقامت چند روزه در مناطق خوش آب و هوا، پایتخت را طی 12 ساعت گذشته ترک کرده اند. بطوریکه هم اکنون تمامی خروجیهای تهران به سمت مناطق شرقی، شمال و شمال شرقی کشور با افزایش بی سابقه تردد خودروها مواجه شده است.

در همین رابطه روز گذشته رئیس راهنمایی رانندگی تهران بزرگ در جلسه کمیته اضطراری آلودگی هوا که عصر روز دوشنبه به دنبال افزایش میزان آلاینده ها و ذرات معلق در هوای استان تهران برگزار شد اعلام کرده بود: پیشنهاد ما این است که با توجه به اینکه امروز تعطیل است و پنجشنبه هم اکثر ادارات تعطیل هستند سه شنبه و چهارشنبه را تعطیل کنیم تا مردم بتوانند با فراغ بال از شهر تهران خارج شده و به شهرهایی که از شرایط بهتری برخوردار هستند سفر کنند.

بنا به گفته سرهنگ هاشمی از صبح دوشنبه 25 راننده خودرو دچار مشکلات تنفسی شدند که سریعا به درمانگاهها انتقال داده شدند.

این درحالی است که سرهنگ اسماعیلی رئیس پلیس راه کشور در گفتگو با خبرنگار مهر از آمادگی کامل ماموران پلیس راه کشور برای کنترل ترافیک جاده ای خبر داد و گفت: هم اکنون تردد در جاده های کشور به رغم افزایش تعداد خودروها عادی است.

به گزارش خبرنگار مهر سواحل جنوبی دریای خزر به جز استان گیلان ؛ استانهای آذربایجان شرقی ، استان خراسان مرکزی و شمالی اصلی ترین مقاصد مسافران تهرانی است.

کارشناسان پیش بینی می کنند که روند خروج شهروندان تهرانی تا جمعه ادامه پیدا کند.