دسته‌ها
شال و روسری

خرید بازی کامپیوتر حرم رضوی میزبان چهار هزار معتکف

معاون اماکن متبرکه و امور زائران آستان قدس رضوی گفت: همزمان با آغاز ایام اعتکاف در سراسر کشور چهار هزار نفر در مسجد گوهرشاد حرم رضوی معتکف می شوند.

به گزارش مهر، محمود ممتاز پیش از ظهر یکشنبه در جلسه توجیهی معتکفین در رواق امام خمینی (ره) افزود: اطلاع رسانی مراسم اعتکاف آستان قدس رضوی امسال از طریق جراید، مدارس علمیه، دانشگاه ها، پایگاه های بسیج و مساجد به سمع و نظر مردم رسید.

معاون اماکن متبرکه و امور زائران آستان قدس رضوی بیان کرد: امسال نزدیک به 40 هزار نفر از متقاضیان حضور در اعتکاف حرم رضوی از طریق سایت آستان قدس رضوی ثبت نام کردند که بعد از مراسم قرعه ‌کشی، چهار هزار نفر به عنوان متقاضیان اصلی انتخاب شدند.

ممتاز عنوان کرد: از این تعداد معتکف دو هزار نفر را برادران و دو هزار نفر را خواهران تشکیل می دهند.

وی با بیان اینکه در مراسم اعتکاف امسال معتکفان از تمام مقاطع تحصیلی هستند، افزود: نیم درصد شرکت‌ کنندگان دارای مدرک دکترا، دو درصد فوق لیسانس، 20 درصد لیسانس، 11 درصد فوق دیپلم، 40 درصد دیپلم، 5/11 درصد متوسطه، 14 درصد راهنمایی و یک درصد بیسواد در این مراسم شرکت می‌‌کنند.

وی با اشاره به زمان برگزاری اعتکاف خاطرنشان کرد: روزهای 15، 16 و 17 تیرماه این مراسم در مسجد گوهرشاد حرم رضوی برگزار می ‌شود و معتکفان از امشب در این مسجد مستقر خواهند شد.

ممتاز گفت: 900 نفر از خدمتگذاران بارگاه ملک پاسبان رضوی در ایام اعتکاف توفیق خدمتگذاری به معتکفین را بر عهده دارند.

معاون اماکن متبرکه و امور زائران آستان قدس رضوی در پایان خاطرنشان کرد: در سال گذشته با توزیع فرمهایی در بین معتکفین توانستیم بیش از 85 درصد رضایتمندی معتکفان را کسب کنیم.