دسته‌ها
شال و روسری

خرید بازی کامپیوتر دیدار بی سر و صدا و مهم نصرالله با بشار اسد

روزنامه‌ی الاخبار نوشت که بررسی نتایج انتخابات لبنان توسط سوریه همچنان در دو محور ادامه دارد. اولین محور در بررسی با متحدان برجسته سوریه در لبنان و دوم در شیوه تعامل سوریه با نتایج انتخابات لبنان است.

به گزارش پرس.تی.وی – بیروت، به نوشته روزنامه‌ی الاخبار چند روز قبل سید حسن نصرالله دبیر کل حزب الله در سفری دور از چشم رسانه‌ها به دمشق با بشار اسد رئیس جمهوری سوریه دیدار کرد. در این دیدار دو طرف جزئیات نتایج انتخابات لبنان و آن چه که در قدرت اپوزیسیون بود که باید انجام می‌شد و انجام نشد و آنچه که سوریه می‌توانست انجام دهد و انجام نداد را مورد بررسی قرار دادند. همچنین دو طرف راهکارهایی که باید در آینده انجام شود را نیز از نظر گذراندند.

در این دیدار طرفین نتیجه گرفتند که اپوزیسیون اطلاعات و آگاهی کافی در مورد آن چیزی که در صحنه قبل از انتخابات رخ داد را بطور کافی و کامل در اختیار نداشت و جزییات آن را به طور کامل دنبال نکرد و میزان هماهنگی بین آنان کافی نبود. برخی از ائتلاف‌ها نیز در شکست اپوزیسیون بی تاثیر نبود و جریان اپوزیسیون دچار مشکل جدی در مورد وجود طیف سنی دارای جایگاه مردمی هست.

اما از جنبه سوری اکنون این کشور در صدد است که کانال‌های ارتباطی خود با اپوزیسیون برای ارزیابی اوضاع لبنان را محدود به برخی از منابع مورد اطمینان خود کند. زیرا تنوع کانال‌های اطلاعاتی موجب برداشت‌های مختلف و ارزیابی‌های گوناگون می‌شود.

دیدار کنندگان با اسد می‌گویند که وی یک هفته قبل از انتخابات لبنان گفته بود که باید خود را برای احتمال شکست اپوزیسیون آماده کند.

بر اساس اطلاعاتی، برنامه آینده اپوزیسیون ایجاد راهکار روشن برای رابطه بین همه گروه‌های اپوزیسیون است تا در عملکرد خود دچار تعارض نشده و با وحدت و یکپارچگی با امور تعامل کند که از جمله آنها تعامل با دولت جدید است .

الاخبار در مورد ارتباط بین سوریه و نیروهای برجسته اپوزیسیون مانند عون، نبیه بری و حزب الله نوشت که تاریخ طولانی در روابط دمشق با میشل عون وجود ندارد. اما احترام سوریه به عون پس از انتخابات افزایش یافته است و چیز ثابت این است که رابطه بین دمشق و حزب‌الله رابطه ویژه‌ای است .