دسته‌ها
شال و روسری

خرید بازی کامپیوتر دیپلماسی سکوت

خراسان؛ شبکه دولتی ایران که به واسطه دولتی بودنش می‌توان روی خبرهایش به صورت ویژه‌تر متمرکز شد، روز گذشته به نقل از یکی از اعضای کمیته فنی پرسپولیس درباره سرمربی آتی این تیم نوشت: «تاکنون بحثی از حضور جلالی در پرسپولیس مطرح نشده اما اگر گزینه خارجی پیدا نشود سعی می‌کنیم به گزینه ایرانی فکر کنیم اما حضور مجید جلالی در پرسپولیس منتفی است.»

او در ادامه صحبت‌هایش پیرامون امکان سرمربی‌‌گری عبدی در پرسپولیس گفت: «نمی‌خواهیم حسین عبدی در عین جوانی مثل علی دایی و امیر قلعه‌نویی تبدیل به یک مهره سوخته شود. به همین خاطر فعلا نمی‌شود روی عبدی به عنوان سرمربی حساب باز کرد اما اگر مربی خارجی نشد قصد داریم از حسین عبدی در کنار یک مرد باتجربه و البته پرسپولیسی استفاده کنیم. یعنی عبدی سرمربی شود و از تجربیات مردی مثل پروین به عنوان مدیر فنی استفاده کنیم!» ضمن آن‌که خبرگزاری ایسنا هم برای دقایقی خبر احتمال حضور گئورگی هاگی رومانیایی در پرسپولیس را روی خروجی خود قرار داد و البته خیلی زود آن را از روی وب‌سایت برداشت!

گزینه خارجی
پرسپولیس مربی خارجی بزرگ می‌خواهد. یکی مثل کلاوس تاپ مولرکه کار را به دستش بسپاری و با خیال راحت از جایگاه VIP روی عملکرد تیمت نظارت کنی. انصاری‌فرد چنین رویایی را در سر می‌پروراند. او حتی پای تاپ مولر را هم به باشگاه باز می‌کند و مذاکرات خوبی هم با او انجام می‌دهد اما این در نهایت متولی باشگاه پرسپولیس، یعنی سازمان تربیت بدنی است که باید خرج چنین مربی‌اي را تقبل کند. سرزدن به سازمان و رخصت از ریاست محترم در کار سکته ایجاد می‌کند. نیمکت این باشگاه در فصل قبل آن قدر خرج روی دست تربیت بدنی گذاشته که آن‌ها حالا کاملا دست به عصا پیش بروند. می‌گویند سازمان تحت هیچ شرایطی حاضر نیست بیش از 700 تا 800 میلیون تومان برای نیمکت پرسپولیس هزینه کند و مربی مثل تاپ مولر هرگز با چنین مبالغی حاضر به حضور در ایران نخواهد شد. او طبق آن‌چه پیش‌بینی می‌شد، تهران را ترک کرد تا نام‌های دیگری برسرزبان‌ها بیفتد. نام‌ها اما دیگر بزرگ نبودند. طبیعی هم بود. با چنین مبلغی مربی درجه دو هم به ایران نمی‌آید؛ چه برسد به یک مربی نامدار!

انصاری‌فرد اما دست بردار نیست. او هنوز هم در پی استخدام یک مربی بزرگ خارجی است. این بار اما دیگر از نام‌ها خبری نیست و تنها ملیت‌ها به میان می‌آید. طبق آخرین اعلام مدیرعامل، تا دو روز آینده یک مربی از هلند یا آرژانتین سرمربی‌گری پرسپولیس را برعهده خواهند گرفت.

گزینه داخلی
دراین میان و در باشگاه پرسپولیس کسانی حضور دارند که نگاه منطقی‌تری به ماجرا دارند. هیئت مدیره و کمیته فنی باشگاه در جلساتی که طی روزهای گذشته برگزار کرده‌اند، رأی به استخدام یک مربی ایرانی داده‌اند. آن‌ها به این نتیجه رسیده‌اند که مجید جلالی در حال حاضر لایق‌ترین فرد برای هدایت پرسپولیس است به دو دلیل؛ اول این‌که او حاضر است با مبلغی حدود 400 میلیون تومان هدایت پرسپولیس را برعهده بگیرد و دوم این‌که او قواعد لازم را برای هدایت تیمی که در فاصله بسیار کمی تا شروع لیگ قراردارد، می‌داند و ازهر حیث به درد پرسپولیس می‌خورد. طبق اخبار واصله این نظر نهایی هیئت مدیره است. ضمن آن‌که کمیته فنی باشگاه که متشکل از همایون بهزادی، حمید جاسمیان، دکتر زادمهر و حسین عبدی است هم قاطعانه رأی به حضور جلالی در راس هرم فنی باشگاه داده‌اند. در واقع درحال حاضر این عباس انصاری‌فرد است که حاضر به استفاده از جلالی نیست و قاطعانه روی استفاده از مربی خارجی تاکید دارد. هرچند برخی هم به تحت فشارقرارداشتن انصاری‌فرد ازسوی موافقان جلالی اشاره می‌کنند. آن‌ها معتقدند ‌مسئولان سازمان تربيت بدني با توجه به معرفي نشدن سرمربي خارجي پرسپوليس از مديرعامل اين باشگاه خواسته‌اند تا مجيد جلالي را به عنوان سرمربي تيم انتخاب و معرفي كند. لازم به ذکر است بحث حضور جلالي در پرسپوليس در جلسه دو هفته پيش هيئت مديره از سوي يكي از اعضا مطرح شد. اين موضوع اما ظاهرا در روزهاي اخير ابعاد تازه‌تري به خود گرفته است تا جايي كه گفته مي‌شود برخي از مسئولان سازمان تربيت بدني و حتي دو عضو هيئت مديره اصرار زيادي مبني بر انتخاب جلالي به عنوان سرمربي پرسپوليس دارند. حتی شنیده می‌شود که هیئت مدیره به انصاری فرد ماموریت داده علی‌رغم میلش با جلالی وارد مذاکره شود! دکتر زادمهر به عنوان یکی از اعضای کمیته فنی درمحفلی دوستانه دراین باره گفته بود: «ما گزینه‌ای را که باید انتخاب می‌کردیم به مدیرعامل معرفی کردیم؛ از این جا به بعد دیگر دست ما نیست و جلسه تازه‌ای هم درکار نخواهد بود.» این اتفاق البته تا لحظه تحریر این مطلب نیفتاده بود.

اظهارنظرها
همه جا صحبت از آمدن جلالی است اما اعضای باشگاه پرسپولیس مدام دست به تکذیب این موضوع می‌زنند. مثلا همایون بهزادی به عنوان رئیس کمیته فنی باشگاه دراین باره می‌گوید: «طبق آخرين اخبار و اطلاعاتي كه من از باشگاه دارم بحث حضور مجيد جلالي در پرسپوليس مطرح نشده است. ايشان يكي از مربيان بادانش و فهيم فوتبال ايران محسوب مي‌شوند اما تصميم مديريت و كميته فني باشگاه پرسپوليس در اين فصل تنها به حضور يك مربي خارجي بازمي‌گردد.» مجید فرخزادی، یکی از اعضای هیئت مدیره باشگاه هم دراین باره به خبرگزاری مهر گفت: «کمیته فنی باشگاه مسئولیت پی‌گیری و انتخاب سرمربی تیم را دارد و تا آن‌جایی که اطلاع دارم قرار است یک مربی هلندی برای انجام مذاکره به تهران سفر کند. بنده اطلاعی درباره نام این مربی ندارم و آقای انصاری‌فرد در جریان هستند! البته با یک مربی آرژانتینی هم مذاکره کرده‌اند و در صورتی که با مربی هلندی به توافق قطعی نرسند مذاکرات نهایی با گزینه آرژانتینی را آغاز خواهند کرد.»

و مجید جلالی
او حاضر نیست حتی یک کلمه هم درباره این موضوع صحبت کند و به هیچ عنوان پاسخی برای سؤالات پرتعداد ما ندارد. هرچند می‌توان ازمیان حرف‌هایش ناراحتی از مطرح شدن دوباره نامش را به عنوان یک گزینه صرفا تبلیغاتی متوجه شد. او چند هفته قبل هم دقیقا مشابه چنین مسئله‌ای را در باشگاه استقلال داشت که تا انتخاب صمد مرفاوی هم به طول انجاميد. جلالی به هیچ عنوان خاطره خوشی دراین زمینه ندارد اما به موافقانش درسازمان تربیت بدنی و هیئت مدیره باشگاه هم کمی خوشبین است. او درکانون توجهات است بدون این‌که حتی یک تماس از سوی باشگاه پرسپولیس دراین رابطه با او گرفته شده باشد!