دسته‌ها
شال و روسری

خرید بازی کامپیوتر پرسپولیس بازنده بزرگ نقل و انتقالات

بستن یک تیم فوتبال، بی شباهت به پیداکردن هنر پیشه برای یک فیلم سینمایی با یک تئاتر نیست. وقتی یک تهیه کننده یا یک کارگردان می خواهد گروه نمایشی خود را تشکیل دهد، معمولا سه راه پیش رو دارد، این همان چیزی است که به آن می گویند هنر کستینگ (Casting) … .

به نوشته خبر ورزشی؛ راه اول این است که شما یک فیلنامه در دست می گیرید و با توجه به نقشهای آن هنر پیشه پیدا می کنید و پیش می روید.

راه دوم که بیشتر در تئاتر معنا دارد، این است که شما یک گروه نمایشی در اختیار دارید و برای این گروه به دنبال یک پیس یا نمایشنامه متناسب با توانایی های اعضا می گردید.

راه سوم، راه گیشه ای است، شما فقط به دنبال ستاره ها می گردید و این سوپراستارها هستند که باید دور هم جمع شوند. اگر این ماکت سازی را قبول داشته باشیم، مدل تیم بستن پرسپولیس همه اینها است و در واقع هیچ کدام از آنها نیست.

اگر اوضاع همین گونه باشد، متأسفانه باید از پرسپولیس به عنوان بازنده بزرگ نقل و انتقالات نام برد. این تیم تا به اینجای کار نه تنها نتوانسته مشکلات فصل گذشته تیمش را ترمیم کند که دچار معضلات تازه ای شده که باعث نگرانی است.

پرسپولیس در فصل گذشته رقابت های لیگ برتر از نداشتن دروازه بان ششدانگ و مطمئن رنج می برد. در این فصل دو دروازه بان نسبتا مطمئن تر خود را احتمالا در اختیار نخواهد داشت، مهدی واعظی به تیم صبای قم پیوسته است و میثاق معمار زاده هم در حال حاضر خیلی علاقمند به تمدید نشان نمی‏دهد. در این بحران بی گلری در فوتبال ایران اگر میثاق با تیم دیگری قرار داد ببندد، آن وقت پرسپولیس با یک علیرضا حقیقی چه خواهد کرد؟

مشکلات خط دفاع پرسپولیس که در فصل قبل مثل پاشنه آشیل در بسیاری از مسابقات امتیازها را از دست پرسپولیس خارج کرد، دراین فصل ترمیم نشده. آیا پرسپولیس نیاز به یک مهره بین المللی در خط دفاع ندارد؟ آیا خط دفاع پرسپولیس در این فصل با این پتانسیل استحکام را دارد؟

مشکل تازه پرسپولیس نداشتن یک هافبک دفاعی مطمئن است. با جدایی مازیار زارع و پژمان نوری حالا پرسپولیس با معضل یک بازیکن توپ گیر و یا دونده در میانه میدان دست و پنجه نرم می کند.

پرسپولیس که در پروژه خرید بازیکنانی مثل فرزاد آشوبی ناکام بود، حالا معلوم نیست برای رفع این مشکل چه خواهی کرد. شاید تنها نقطه قوت پرسپولیس در بازار نقل و انتقالات به خط حمله بر می‏گردد. حضور بازیکنانی مثل مجتبی زارعی و اشپیتم آرفی به قدرت خط حمله این تیم می افزاید.

نکته مهم دیگر معلوم نبودن استراتژی پرسپولیس در بازار نقل و انتقالات است. بسیاری از بازیکنان خریداری شده، بازیکنان خوبی هستند اما نمی توان از کنار این احتمال به راحتی گذشت شاید با برنامه ها و تفکرات مربیان همخوانی نداشته باشد، این اتفاقی است که در مورد بازیکنان بزرگی چون شوچنکو هم رخ داده … پس با همه این تفاسیر به ما حق بدهید که نگران باشیم.