دسته‌ها
شال و روسری

خرید بازی کامپیوتر امضای 8 توافقنامه ميان روسيه و آمريکا

رئيسان جمهوري آمريکا و روسيه در ديدار با يکديگر در مسکو هشت توافقنامه امضا کردند که مهمترين آن توافق درباره استفاده آمريکا از حريم هوايي روسيه براي نظاميان و تجهيزات نظامي به افغانستان است.

به گزارش مهر ، باراک اوباما و ديمتري مدودف روز گذشته در مسکو هشت توافقنامه را که نتيجه نخستين سفر رئيس جمهوري آمريکا به روسيه به شمار مي رود،امضا کردند.

از جمله توافقنامه هايي که رئيسان جمهوري آمريکا و روسيه امضا کردند، تفاهم درباره چارچوب کاري براي دستيابي به توافقنامه کاهش سلاههاي هسته اي دو کشور بود.

مهمترين توافقنامه اي که اوباما و مدودف امضا کردند توافقي است که به آمريکا اجازه مي دهد از حريم هوايي روسيه براي انتقال نظاميان و تجهيزات نظامي به افغانستان استفاده کند.

سران کاخ سفيد و کرملين، بر گرم شدن روابط دو کشور با وجود تداوم اختلافاتشان درباره گرجستان و سپرموشکي که واشنگتن براي استقرار آن در اروپايي شرقي تلاش مي کند، تاکيد کردند.

مدودف امضاي اين توافقنامه ها را آغاز جديدي در روابط ميان آمريکا و روسيه صرف نظر از اختلافات مستمر ديدگاههاي طرفين قلمداد کرد.

اوباما نيز از تلاشهاي روسيه در زمينه مبارزه با تهديدهاي هسته اي در جهان تمجيد کرد و از آغاز جديد در روابط مسکو و واشنگتن به صورت موفقيت آميز خبر داد.

وي همچنين بر اهميت تلاشهاي مشترک دو کشور براي امضاي معاهده جديد جلوگيري از گسترش سلاحهاي هسته اي به جاي توافقنامه استارت تاکيد کرد.

رئيسان جمهوري آمريکا و روسيه در کنفرانس مطبوعاتي مشترک خود بر اهميت ثبات افغانستان با وجودي که نظاميان روسي در آن کشور حضور ندارند، تاکيد کرد؛ هر چند کرملين از افزايش دامنه تنشها در آن کشور نگران است.

اوباما امروز در دومين روز سفرش به مسکو، به ديدار ولاديمير پوتين نخست وزير روسيه رفت.