دسته‌ها
شال و روسری

خرید بازی کامپیوتر تولید اسپرم انساني از سلول بنيادي جنيني

گروهي از دانشمندان انگليسي به سرپرستي يک پژوهشگر ايراني اعلام کردند با استفاده از سلول هاي بنيادي جنيني، اسپرم انساني توليد کرده اند که به گفته آنان اين پيشرفت مي تواند شناخت بهتري از باروري فراهم آورد.

به گزارش خبرگزاري فرانسه، پژوهشگران به سرپرستي پرفسور “کريم نيرنيا” محقق ايراني دانشگاه نيوکاسل و موسسه سلول بنيادي نورث ايست انگلند (NESCI)، شيوه جديدي ابداع کرده اند که امکان توليد اسپرم انساني را در آزمايشگاه فراهم مي آورد.
نيرنيا گفت: اين پيشرفت مهمي است چرا که به محققان امکان مي‌دهد تا جزئيات چگونگي شکل گيري اسپرم را بررسي کرده و به شناخت بهتري از چگونگي و چرايي ناباروري در مردان دست يابيم.
به گفته اين دانشمند ايراني، اين شناخت مي تواند راهي را پيش پاي دانشمندان قرار دهد تا شيوه‌هاي جديدي براي کمک به زوج هاي نابارور ارائه کرده و آنها را از نعمت بچه دار شدن بهره‌مند کنند.
به گفته وي، براي اينکه مشخص شود آيا اسپرم هاي توليد شده در خارج از بدن را مي توان به عنوان درمان ناباروري به عنوان مثال براي پسراني که پس از درمان سرطان با شيمي درماني، نابارور مي شوند، مورد استفاده قرار داد يا خير، بايد تحقيقات بيشتري صورت گيرد.

نتايج اين تحقيقات در نشريه سلول بنيادي و توسعه منتشر شده است.