دسته‌ها
شال و روسری

خرید بازی کامپیوتر خداحافظی یک داور لیگ برتری از دنیای داوری

مراسم تجليل از داوران برتر مسابقات فوتبال ليگ هشتم با حضور رييس فدراسيون فوتبال رييس و اعضاي هيات داوران و جمعي از پيشكسوتان و افشين قطبي برگزار شد.

به گزارش ايسنا، اين مراسم كه به گفته‌ي مسعود عنايت رييس كميته‌ي داوران به مدت سه سال است كه برگزار مي‌شود از ساعت 8:40 دقيقه در هتل آكادمي‌ملي فوتبال برگزار شد.

در اين مراسم بهمن بهلولي، منوچهر نظري، و حميد خوش‌خوان به عنوان پيشكسوتان داوري به همراه علي كفاشيان و مهدي محمد نبي رييس و دبير كل فدراسيون فوتبال و همچنين افشين قطبي سرمربي تيم ملي فوتبال ايران و مسعود عنايت رييس كميته‌ي داوران جوايزي را به برترين داوران مسابقات فوتبال ليگ برتر در دوبي اهدا كردند.

پيش از اهداي جوايز به برترين داوران از سه داور پيشسكوت داوري كه در ليگ هشتم قضاوت داشتند به پاس يك عمر داوري تجليل شد كه رحيم رحيمي‌مقدم، جواد تقي پور و سعادت باغبان اين داوران بودند.

رحيمي‌مقدم، پس از دريافت جايزه اش گفت: چند ماه پيش از كميته‌ي داوران درخواست كردم تا بازنشست شوم كه آن‌ها گفتند امسال را هم به كار قضاوت در ليگ برتر ادامه دهم اما واقعا تصميم را گرفته‌ام و مي‌خواهم در همين جا از شما داوران و همكاران محترم خداحافظي كنم و انشاء الله بتوانم در بخش‌هاي ديگر داوري خدمت كنم.

همچنين محمدرضا ابوالفضلي، رضا سخندان و حسن كامراني فر، به عنوان برترين كمك داوران ليگ هشتم شناخته شدند.

پس از آن مسعود مرادي،‌محسن تركي، و سعيد مظفري زاده نيز به عنوان بهترين داوران ليگ هشتم و به عنوان الگو براي ديگر داوران معرفي شدند.

همچنين از مسعود عنايت توسط اسپانسر كميته‌ي داوران، تقدير به عمل آمد در اين مراسم كه داوران و كمك داوران بسياري حضور داشتند و در محل آكادمي‌ملي فوتبال جهت كلاس‌هاي توجيهي پيش ازمسابقات ليگ به سر مي‌بردند، علي كفاشيان رييس فدراسيون فوتبال اظهار كرد: امسال در كميته‌ي داوران AFC با تاكيد بن‌همام سال پيش را سال داوران و تجليل از مقام آن‌ها اعلام كردند. در آن جلسه بن همام مواردي را در مورد تاريخچه داوري در دنيا و آسيا بيان كرد، كه مهم ترين مورد آن كه همواره به آن تاكيد مي‌ورزيد ثبت قضاوت‌ها و درج خاطرات داوري در آسيا بود كه تاكنون نسبت به آن بسيار ضعيف عمل شده است. او معتقد بود كه به اين بخش از فوتبال كه كار سنگيني را پيش رو دارد كمتر بها داده شده و البته به خاصيت مرور گذشته و ثبت خاطرات كه داراي جايگاه بالايي در دنيا قرار دارد اهميت كمتري داده شده است،‌ او اين ضعف را يك نقيصه براي فوتبال آسيا برشمرد. لذا خواست تا با تمام كشورها به اين مساله در قالبي بزرگتر به بحث داوري و وضعيت داوران رسيدگي بيشتري شود. ما نيز بنا داريم در فوتبال امسال بر اين اساس وارد عمل شويم.

وي افزود: سال گذشته سال خوبي براي امر قضاوت در فوتبال ما بود كه نمونه بارز آن قضاوت بازي حساس داربي بود كه به رغم اين كه عده‌اي مي‌گفتند داور ايراني نمي‌تواند اين بازي را قضاوت كند و صلاحيت آن را ندارد اما داوران ما نمره‌ي خوبي در قضاوت اين بازي گرفتند و با ارسال فيلم بازي به AFCو فيفا نيز ما بر اين مساله يقين بيشتري پيدا كرديم، معتقدم كه شما زحمت بسياري براي خدمت به اين فوتبال مي‌كشيد و با گذشت زمان نيز عملكرد بهتري داريد. در مقابل كار بسيار سنگين شما كه در برابر چشمان ميليون‌ها تماشاگر صورت مي‌گيرد، به طور كامل حق شما ادا نشده است.

كفاشيان گفت: اين فرهنگ بسيار بدي است كه تيم‌هاي ما پيروزي را به نام خود ثبت كرده و باخت را به گردن داوران مي‌اندازند، اين در حالي است كه هميشه بايد به امر قضاوت احترام گذاشت داور هم انسان است و ممكن است اشتباه كند، و البته اشتباه هم جزيي از داوري است.

وي گفت: ما معتقديم دستمزدهاي داوري هنوز كم است، لذا از همه شما تشكر مي‌كنم كه در اين شرايط عملكرد خوبي داشتيد ما هم سعي خواهيم كرد تا تمهيدات انديشيده شده و زحمات شما را تا حد امكان ارج داده و پاس بداريم مطمئنا تلاش خواهيم كرد تا با برنامه‌هاي پيش رو وضعيت اقتصادي داوران نيز شرايط بهتري داشته باشد.

وي خاطر نشان كرد: اميدوارم ليگ نهم را با توانمندي بيشتري شروع كنيم و از همه رسانه‌ها هم مي‌خواهم تا ضمن احترام بيشتر به داوران فضاي اعتمادي پرشوري را در اين جهت ايجاد كنند البته مسلما كسي كه نقاط ضعف بسياري داشته باشد و از سوي خود شما مورد تاييد قرار نگيرد نيز به طور طبيعي از اين جامعه خارج مي‌شود اما در مجموع ما شاهد صداقت و تلاش بسيار شما در كارتان هستيم.

به گزارش ايسنا، مسعود عنايت، مهدي محمد نبي، افشين قطبي، مسعود مرادي و خداداد افشاريان در اين مراسم سخنراني كردند.