دسته‌ها
شال و روسری

خرید بازی کامپیوتر «خنجر»، آخرين عمليات آمريكا در افغانستان است

سرویس بین‌الملل «» ـ بنا بر اعلام شبكه خبري «المحيط»، سران طالبان در پيامي به اوباما اعلام كرده‌اند: عمليات خنجر، آخرين تحرك نظامي ايالات متحده آمريكاست و از اين پس، جهان شاهد دفن امپراتوري آمريكا در افغانستان خواهد بود.
روزنامه «تايمز» انگلستان نيز نوشت: عمليات خنجر، نشان داد كه پيروزي در افغانستان به رويا پيوسته و با وجود حضور صدها كماندوي آمريكايي در اين عمليات، هيچ‌گونه پيشرفتي ديده نمي‌شود.
روزنامه «ماتيو»، چاپ پاريس نيز نوشت: ميليون‌ها دلار در اين عمليات هزينه شد، اما كوچكترين پيشرفتي ديده نمي‌شود و اين به معناي شكست عمليات است، به ويژه اين‌كه آمريكا تاكنون هيچ گزارش مثبتي از جبهه‌ها نفرستاده و در سكوت خبري اين عمليات جريان دارد.
المحيط ادامه مي‌دهد: نشانه شكست آمريكا در اين عمليات، درخواست هفده هزار نيروي اضافي براي گسیل شدن به افغانستان است و اكنون هيچ راهي براي اوباما نمانده، مگر اين‌كه وارد گفت‌وگوی مستقيم با طالبان شود.
گفتنی است، چند روز پيش، برخي خبرگزاري‌ها، از آغاز عمليات تكميلي خنجر كه آمريكا نام آن را «گلوگاه ببر» ناميده بود، خبر داده بودند، اما تاكنون از اين عمليات هيچ خبري داده نشده است.
نکته جالب در این میان، موضعگیری طالبان است که با وجود شواهد بسیار مبنی بر حمایت لجستیکی و معنوی آمریکا از آنها، باز هم با هدف ضد آمریکایی نشان دادن خود، مواضع مخالف آمریکا گرفته است که البته با توجه به پیشنهاد مذاکره مستقیم آمریکا با طالبان، بعید نیست سناریویی از پیش تعیین شده در جریان باشد.